• تاریخ: مارس 27, 2021
  • شناسه خبر: 28202

فرهنگ سازی شرط اول تحقق شعار سال است

فرماندار لنگرود فرهنگ سازی را گام اول در تحقق شعار دانست و گفت:فرهنگ سازی شرط اول تحقق شعار سال است و برای عبور از تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور باید در مسیر خودکفایی و جهش تولید حرکت کنیم. ...

به گزارش رصدرودسر، رحیم حیدری امروز در اولین جلسه شورای اداری سال ۱۴۰۰ که در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال« تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی» از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد:با نگاهی به شعار سال های گذشته نشان می دهد که تحول در اقتصاد کشور مهم ترین دغدغه رهبری بوده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به شعار سال به عنوان نقشه راه برای همه مسئوولان در رسیدن به اهداف نظام افزود:در سال های اخیر بیشترین تاکید رهبر بر تولید و استفاده از ظرفیت ها و توان داخلی در برون رفت از مشکلات کشور بوده است.

فرماندار لنگرود فرهنگ سازی را گام اول در تحقق شعار دانست و گفت:فرهنگ سازی شرط اول تحقق شعار سال است و برای عبور از تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور باید در مسیر خودکفایی و جهش تولید حرکت کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت حل مشکلات آب زراعی کشاورزان و کمک به تولیدات داخلی تصریح کرد: در فصل زراعی قرار داریم باید مشکلات آب زراعی کشاورزان حل شود تا با رفع موانع، کشاورزان بتوانند بدون دغدغه برای تولید بیشتر و کمک به اقتصاد کشور تلاش کنند.

حیدری با اشاره به اینکه آبرسانی به اراضی شالیزاری نیازمند کار جهادی مسئوولان است، افزود: ارائه خدمات به موقع موجب دلگرمی و ایجاد نشاط کشاورز در تولیدات کشاورزی خواهد شد.

لزوم بهره گیری از ظرفیت های داخلی در افزایش تولید

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه امروز دولت در حوزه اعتبارات دچار کمبود است ، اظهار کرد:منابع درآمدی کشور محدود است دولت همه همت خود را بکار گرفته تا منابع تولیدی فروش نفت را تقویت کند.

وی با اشاره به نقش و تاثیر مالیات در توسعه ریرساخت های اقتصادی و عمرانی کشور افزود:پرداخت مالیات می تواند به عنوان یکی از منابع پایدار مالی و درآمدی دولت در حل مشکلات اقتصادی کشور باشد.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود داخلی در افزایش تولیدات تصریح کرد:باید تلاش کنیم با پشتیبانی های لازم از تولید کننده و رفع موانع موجود به افزایش تولیدات داخلی و در پی آن به اقتصاد و اشتغال جامعه کمک کنیم.

بازسازی ۳۲ پهنه آب بندان در لنگرود

رئیس جهاد کشاورزی لنگرود نیز در ادامه این جلسه با اشاره به تجهیز و نوسازی ۱۸۵ هکتار از شالیزارهای این شهرستان طی سال های ۹۸ تا ۹۹ اظهار کرد:یک هزار متر شبکه لاینینگ در دریاسر اجرا شده است.

وی با اشاره به تعویض و بازسازی ۳۲ پهنه آب بندان ها در شهرستان لنگرود به مساحت ۸۰ هکتار در روستاهای سالکویه، پرشکوه، تازه آباد، اطاقور و حاجی سرا افزود: آبیاری کم فشار به طول پنج هزار و ۵۵۰ متر در گل سفید،بالا چاف و پشت دریاکنار اجرا شده است.

شاد با اشاره به توزیع نهاده های در شهرستان لنگرود تصریح کرد:سهیمه کود اوره این شهرستان دو هزار و ۶۰۰ تن بود که تاکنون دو هزار و ۵۰۰ تن خریداری شده و دو هزار و ۱۰۰ تن نیز توزیع شده است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست