• تاریخ: مارس 14, 2021
  • شناسه خبر: 28184

رشد کمک های مردمی در ایام کرونا به نیازمندان

رئیس کمیته امداد رودسر با اشاره به رشد کمک های مردمی و نیکوکاران در ایام کرونا به نیازمندان گفت: با توجه به بیماری کرونا که شرایط اقتصادی را برای مردم سخت تر کرده است اما این شرایط نامطلوب مانع از عمل خیرخواهانه مردم نشد ...

علیرضا سبک سیر امروز در گفت و گو با رصدرودسر، با اشاره به برخی از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) رودسر در سال جاری اظهار کرد: این نهاد حمایتی برای پشتیبانی از محرومان و نیازمندان و توانمندسازی آن ها تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و ۵۷۲ خانوار تحت حمایت کمیته امداد رودسر است، تصریح کرد:جامعه مددجویی بر اساس فراوانی پذیرش شامل فوت سرپرست یک هزار و ۷۸۰ خانوار،از کارافتادگی سرپرست یک هزار و ۵۱۳ خانوار ،بیماران کمیسیون پزشکی ۴۰ نفر،تعداد بیماران خاص و صعب العلاج ۱۶۵ نفر،تعداد سالمندان زمینگیر و پوشینه بگیر ۲۱۸ نفر،کودکان سوء تغذیه زیر پنج سال مورد حمایت ۸۹ نفر و مادران باردار و شیرده ۱۷ نفر هستند.

رئیس کمیته امداد رودسر مهم ترین دغدغه جامعه هدف این نهاد را تامین مسکن خواند و افزود:ساخت ۹۵ واحد مسکن محرومین با همکاری سپاه و بنیاد مسکن ،۶۸۰ میلیون تومان کمک ودیعه مسکن برای ۵۳ نفر ، ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات تعمیرات منزل برای ۳۹ نفر، ۲۰۰ میلیون تومان برای کمک هزینه تعمیرات منزل برای ۶۰ نفر و ۴۲ میلیون تومان کمک هزینه اجاره برای ۲۸۰ خانوار مستاجر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین برنامه های کمیته امدا امام خمینی(ره) توانمندسازی خانواده ها با محوریت اشتغال و خودکفایی است، بیان کرد: هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال از منابع بانکی تبصره ۱۶ برای ۱۷۰ نفر ، ۷۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال از منابع داخلی امداد برای ۲۵ نفر و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات کارگشایی حمایتی برای ۳۲۰ نفر پرداخت شده است.

سبک سیر تعداد فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد رودسر را ۳۶۵ نفر اعلام کرد و گفت: ۱۵۵ میلیون تومان به امور تحصیلی ۳۸۸ دانش آموز و ۱۶۲ میلیون تومان به امور تحصیلی ۹۷ دانشجو کمک و ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات تحصیلی برای ۱۹ دانشجو پرداخت شده است.

وی با اشاره به رشد کمک های مردمی و نیکوکاران در ایام کرونا به نیازمندان بیان کرد: با توجه به بیماری کرونا که شرایط اقتصادی را برای مردم سخت تر کرده است اما این شرایط نامطلوب مانع از عمل خیرخواهانه مردم نشده بلکه میزان کمک های مردمی در این ایام افزایش یافته است.

رئیس کمیته امداد رودسر با اشاره به تهیه و توزیع سبد کالای معیشتی و کمک مومنانه در چهار مرحله به جامعه هدف نیازمندان افزود:شماره کارت کمیته امداد امام خمینی(ره) رودسر نزد بانک ملی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۱۹۰۵۰ جهت دریافت کمک های مردمی برای نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه است.

انتهای پیام/

خبرنگار»ثریا شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست