• تاریخ: مارس 12, 2021
  • شناسه خبر: 28170

توسعه فضای سبز یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری چاف و چمخاله

شهردار چاف و چمخاله با اشاره به نقش فضای سبز برای حضور گردشگران و مسافران گفت: گسترش فضای سبز یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری چاف و چمخاله در توسعه پایدار است. ...

به گزارش رصدرودسر،مهندس کمیل لاهوتی در مراسم روز درختکاری در پارک جنگلی توسکای چاف و چمخاله اظهار کرد: عرصه پارک جنگلی توسکا به صورت اجاره‌ای از سوی منابع طبیعی واگذار شده است.

وی توسعه فضای سبز را یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری چاف و چمخاله در راستای توسعه پایدار خواند و افزود: فضای سبز و فراهم کردن امکانات تفریحی می تواند محیطی زیبا و نشاط بخشی برای حضور شهروندان،گردشگران و مسافران به وجود آورد.

شهردار چاف و چمخاله با تاکید بر فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی بیان کرد:سه هزار اصله نارنج در محوطه داخلی پارک جنگلی کاشته می شود.

وی با بیان اینکه پارک جنگلی چاف و چمخاله در فاز نخست به بهره برداری رسیده است، گفت: پارک بامبو در فاز دوم اجرایی و در فروردین ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 لاهوتی با اشاره به اینکه در فاز سوم نارنجستان ایجاد می‌شود، افزود: درختان چنار در حاشیه خیابان و سرو شیرازی در انتهای پارک جنگلی چاف و چمخاله کاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه پارک ۱۳ هکتاری چاف و چمخاله در طول یک سال تکمیل و به بهره برداری می‌رسد،اذعان کرد:پنج  هزار از فضای پارک جنگلی برای احداث پارک بانوان اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/

خبرنگار: منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست