• تاریخ: مارس 9, 2021
  • شناسه خبر: 28165

تقدیر فرماندار لنگرود از مهندس رجایی در راستای مدیریت پسماند

فرماندار لنگرود از مهندس سید مهدی رجایی بابت زحمات مجدانه و توام با تعهد ایشان در راستای مدیریت پسماند شهر لنگرود ، حفظ محیط زیست و بهبود کیفیت مدیریت شهری تقدیر نمود. ...

به گزارش رصدرودسر،مهندس سیدمهدی رجایی شهردار لنگرود در جلسه ستاد مدیریت پسماند که در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: حفظ محیط زیست و سلامت مردم از مهم ترین اهداف مدیریت پسماند شهرداری لنگرود است.

وی با اشاره به اقدامات خوب و شایسته شهرداری لنگرود طی چند سال اخیر در حوزه مدیریت پسماند افزود: در راستای ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا با ایجاد زیرساخت های لازم و برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی و آموزشی طی سال های گذشته تلاش های زیادی صورت گرفته است.

شهردار لنگرود با بیان اینکه طرح تفکیک از مبدا همواره مورد توجه این شهرداری است،گفت: ۹۰ درصد خانواده های شهر لنگرود زیر پوشش طرح تفکیک زباله از مبدا هستند.

وی با بیان اینکه پارک فجر مکان مناسبی برای دپوی زباله نیست، تصریح کرد: لنگرود بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن زباله تولید می کند بنابراین شهرستان باید مکان مناسبی را تعرفه و در اختیار شهرداری قرار دهد تا بتواند به عنوان جایگاه جدید، زباله ها را دپو و روزانه به محل آلمان لنگه منتقل کند.

رجایی با اشاره به اینکه دپوی زباله موجب ایجاد بوی مشمئز کننده و شیرابه می کند که در آلودگی محیط زیست و سلامت مردم تاثیرگذار است، افزود: از کارهای بزرگ شهرداری لنگرود حمل زباله های قدیمی دپو شده در کنار تالاب به مرکز دفن اصلی بوده است که در حال حاضر این مکان فقط به صورت روزانه محل دپوی زباله بوده و پس ازحمل به موقع ،آن محل با دقت شست و شو و ضدعفونی می شود.

وی با بیان اینکه بحث دفن زباله با بهداشت و سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، گفت : در این حوزه شهر داری تمام توان خودش را گذاشته تا هرچه سریعتر و بهتر کارخانه کمپوست افتتاح شود .

شهردار لنگرود با اشاره به اتصال برق سه فاز کارخانه کمپوست و رایزنی های لازم برای اجرای آن بیان کرد: فاز اول کارخانه کمپوست که شامل سوله پردازش می شود در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

گفتنی است که مهندس رحیم حیدری “فرماندار شهرستان”  از مهندس سید مهدی رجایی “شهردار لنگرود” بابت زحمات مجدانه و توام با تعهد ایشان در سال جاری (۱۳۹۹) در راستای مدیریت پسماند شهر لنگرود ، حفظ محیط زیست و بهبود کیفیت مدیریت شهری تقدیر نمود.

انتهای پیام/

خبرنگار: منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست