• تاریخ: ژوئن 11, 2020
  • شناسه خبر: 27703

رونمایی از لوح ثبت ملی کوه سماموس

لوح ثبت ملی کوه سماموس به عنوان بلندترین قله گیلان در فرمانداری رودسر رونمایی شد. ...

به گزارش رصدرودسر، پیش از ظهر امروز با حضور مدیر کل میراث فرهنگی گیلان از لوح ثبت ملی کوه سماموس به عنوان بلندترین قله گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر رونمایی شد.

مدیر کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی مسعود حلاج پور در مراسم رونمایی از لوح ثبت ملی اثر طبیعی کوه سماموس اظهار کرد:جمهوری اسلامی ایران یکی از قطب های صنایع دستی جهان است و گیلان با دارا بودن ۲۰ هزار هنرمند فعال نقش ارزشمندی در این حوزه دارد.

وی با اشاره به ثبت جهانی دو روستای قاسم آباد از شهرستان رودسر و فشتکه از شهرستان خمام در زمینه صنایع دستی افزود: یکی از دغدغه های حوزه صنایع دستی توجه به اقتصاد پایدار و ارزآوری آن بوده که می توان با تولید، بسته بندی و تجاری سازی این محصولات گام های موثری در حوزه اشتغال برداشت.  

مسعود حلاج پور با بیان اینکه قله سماموس و جنگل‌های هیرکانی در سال گذشته ثبت ملی شد،گفت: با ثبت آثار طبیعی علاوه بر ایجاد ضرورت در حفظ این میراث سبب می شود تا فرصت مناسبی برای مسیرهای جدید گردشگری فراهم شود.

چاپ کتاب سماموس در سال جاری

فرماندار رودسر نیز در این مراسم با بیان اینکه ثبت قله سماموس یکی از مطالبات مردم این شهرستان بود که خوشبختانه امروز تحقق پیدا کرده است ، اظهار کرد:کتاب سماموس جهت معرفی بیشتر جاذبه های این قله به گردشگران و استفاده آیندگان در سال جاری به چاپ می رسد.

حسین اسمعیل پور با بیان اینکه صنایع دستی ریشه در سنت ها و فرهنگ اقوام دارد، افزود:چادرشب بافی شهرستان رودسر یکی از اعتبارات جهانی است که نقش تاثیرگذاری در اقتصاد منطقه دارد.

وی با تاکید بر ضرورت احیا و بازسازی بناهای تاریخی به ویژه ساختمان های دور میدان شهرداری رودسر تصریح کرد: این شهرستان با دارا بودن طبیعت منحصر به فرد و بناهای تاریخی از ظرفیت های بزرگی در حوزه گردشگری برخوردار است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست