• تاریخ: اکتبر 3, 2019
  • شناسه خبر: 27437

کاهش ۱۸ درصدی ولادت در لنگرود

رئیس اداره ثبت احوال لنگرود با اشاره به ثبت ۶۰۶ فقره واقعه ولادت در مدت ۶ ماهه اول امسال در این شهرستان گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد کاهش داشته است. ...

مهران کاظم زاده امروز در گفت و گو با رصدرودسر، با اشاره به ثبت وقایع حیاتی اداره ثبت احوال لنگرود اظهار کرد: ۵۸۲ فقره واقعه ازدواج در ۶ ماهه اول امسال در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه واقعه ثبت ازدواج در سال گذشته ۶۵۵ فقره بوده که از لحاظ کمی ۷۳ فقره معادل ۱۱ درصد کاهش داشته است، افزود: همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال لنگرود از ثبت ۶۰۶ فقره واقعه ولادت در این شهرستان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ کمی ۱۳۰ فقره معادل ۱۸ درصد کاهش ولادت در لنگرود وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه همه این وقایع بجز یک مورد در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است، تصریح کرد: از این تعداد ۲۹۶ نفر معادل ۴۸٫۸ درصد پسر و ۳۱۰ نفر معادل ۵۲٫۲ درصد دختر هستند و تعداد ۴۳۱ فقره معادل ۷۲ درصد از این تعداد در شهرها و تعداد ۱۷۵ فقره معادل ۲۸ درصد در روستاها متولد شده اند.

امیرعلی و فاطمه محبوب ترین اسامی والدین لنگرودی

کاظم زاده با اشاره به اینکه در نام گذاری نوزادان در گروه پسران امیرعلی، مهرسام و آراد بیشترین فراوانی و در گروه دختران فاطمه، یسنا و زهرا بیشترین فراوانی نام را داشتند ، افزود: بیشترین ولادت در شهریور ماه ۱۲۸ فقره و کمترین در خرداد ماه با ۷۷ فقره بوده است.

وی به ثبت ۴۶۱ فقره واقعه وفات طی این مدت در لنگرود خیر داد و گفت:این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶۸ فقره معادل ۱ درصد کاهش داشته و همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۰ روزه ثبت شده است.

رئیس اداره ثبت احوال لنگرود با اشاره به اینکه تعداد ۲۴۶ نفر معادل ۵۶ درصد مرد و ۲۱۵ نفر معادل ۴۴ درصد زن در این مدت فوت کرده اند، تصریح کرد: تعداد ۲۶۱ فقره معادل ۵۳ درصد وفات شهری و ۲۰۷ فقره معادل ۴۷ درصد وفات روستایی بوده است.

وی با اشاره به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی در لنگرود افزود:تاکنون تعداد ۱۰۲ هزار درخواست کارت هوشمند دریافت شده است که حدود ۸۵ درصد واجدین شرایط را شامل می شود.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست