• تاریخ: اکتبر 3, 2019
  • شناسه خبر: 27434

تاکید بر ضروری بودن نصب دوربین مداربسته در گلوگاه سفیدآب

رئیس شورای بخش رحیم آباد سرقت احشام توسط عده ای سودجو را از مشکلات و معضلات روستاهای اشکور برشمرد و گفت: نصب دوربین مداربسته در گلوگاه روستای سفیدآب برای حفظ امنیت منطقه ضروری است. ...

منصور بابایی امروز در گفت وگو با رصدرودسر، سیستم های حفاظتی و نصب دوربین های مداربسته را در کنترل و پیشگیری از وقوع جرم بسیار موثر دانست و اظهار کرد: یکی از معضلات روستاهای بخش رحیم آباد ورود عده ای افراد سودجو به روستاهای اشکورات برای سرقت به ویژه احشام بوده است .

وی با اشاره به اینکه نصب دوربین مداربسته در ایجاد امنیت محیطی روستاها موثر است ، افزود:  وجود سیستم های حفاظتی می تواند فرآِیند دستگیری سارقان و مجرمان را تسهیل و تسری بخشد.

رئیس شورای بخش رحیم آباد با تاکید بر لزوم نصب دوربین مداربسته در گلوگاه سفیدآب تصریح کرد: فقدان این سیستم امنیتی موجب شده تا ردیابی سارقانی که احشام روستائیان را سرقت و از منطقه خارج می کنند با مشکل مواجه باشد و ما ناچاراً از دوربین های مغازه داران این مسیر برای ردیابی افراد متخلف استفاده می کنیم.

وی همچنین به توجه مسوولان برای رسیدگی به جاده های اشکورات رحیم آّباد تاکید کرد و گفت: اشکورات با وجود ظرفیت های بالای کشاورزی و طبیعت بکر در جذب گردشگر می تواند در توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار منطقه تاثیرگذار باشد.

بابایی با اشاره به اینکه آسفالت سفیدآب به گرمابدشت آغاز شده است ، افزود: تردد در روستاهای بالا دست اشکورات مانند ریسن، ایرمحله، ایزین، اینوربن، چاکن دشت از توابع دهستان شوئیل و محور روستای جیرده و جورده ، چاکل ، تکامجان و چکرود با مشکل مواجه بوده که نیازمند تعریض جاده ، تسطیح و شن ریزی است.

وی با اشاره به نیمه تمام بودن پروژه برق رسانی به روستای چکرود با جمعیت ۲۰ خانوار بیان کرد: روستاهای بالادست اشکورات با مشکل ضعف برق مواجه هستند.

رئیس شورای بخش رحیم آباد مشکل آنتن دهی در اشکورات، تداخل زمین های کشاورزی با منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ، ضروری بودن علایم راهنمایی و رانندگی به ویژه خط کشی و نصب گاردریل برای بالا بردن امنیت جاده اشکورات ، و استقرار دائمی اورژانس مرکز زیاز را از دیگر خواسته ها و مطالبات مردم اشکور برشمرد.

وی نبود امکانات در روستاها را عامل اصلی مهاجرت روستائیان به شهرها خواند و افزود: فراهم کردن امکانات لازم در حوزه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در روستاها می تواند از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری و با ماندگاری نیروی تولید در روستاها می توان به تولید و اقتصاد کشور کمک کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست