• تاریخ: ژانویه 30, 2019
  • شناسه خبر: 26992

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بندر چند منظوره چمخاله لنگرود

عملیات اجرایی طرح توسعه بندر چند منظوره چمخاله در لنگرود با سرمایه گذاری ۷۲۰ میلیارد ریال با حضور مسوولان کشوری و استانی آغاز شد. ...

به گزارش رصدرودسر، معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم کلنگ احداث بندر گردشگری و مسافری بندر چمخاله اجرای این پروژه را در تقویت ظرفیت تجاری و گردشگری کشور ارزشمند خواند و اظهار کرد: باید از مواهب دریا و سواحل بیشتر استفاده کنیم و بندر چمخاله یکی از زیرساخت هایی است که می تواند پیوند بین ساحل نشینان و دریا را تعمیق و توسعه دهد.

محمد راستاد ظرفیت و توان کشور برای استفاده از طرح های دریا را بالا دانست و افزود: بندر چمخاله از ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری برخوردار بوده و باید بتوان حضور سرمایه گذاران را در این بندر فراهم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت به کار گیری بخش خصوصی برای کارهای روبنایی بندر چمخاله تصریح کرد: می توان با استقبال از ظرفیت کشتی سازان در بندر چمخاله و ایجاد خط گردشگری در جا به جایی مسافران از طریق دریا اقدام و موج ترافیکی جاده ها را کاهش داد.

اجرای پروژه بندر چمخاله با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم با اشاره به اینکه بندر چند منظوره چمخاله نقش فزاینده ای در امر گردشگری کشور خواهد داشت اظهار کرد: مدت زمان اجرای فاز نخست این پروژه ۳۶ ماه با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ريال از اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی شده است.

حمیدرضا آبایی افزود: این پروژه شامل یک حوضچه به مساحت چهار هکتار ، یک موج شکن هزار متری، یک راه سنگی به طول ۸۰ متر و ۳۲۵ مترمربع پل است.

نماینده مردم لنگرود در مراسم مذکور با اشاره به اینکه پروژه بندر چمخاله در دوره پنجم مجلس و نمایندگی شهید دهگان کلید خورده بود اظهار کرد: این پروژه در دو هیئت دولت تصویب شده که در طرح اولیه چمخاله به عنوان بندر اقتصادی و در ادامه پیشنهاد کارشناسی شده به بندر چند منظوره تبدیل شده است.

مهرداد لاهوتی یکی از دشمنی های استکبار با انقلاب را پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه علمی خواند و افزود: در خصوص وضعیت بد اقتصادی هر چند می شد بهتر عمل کرد اما قابل بررسی است.

شناسایی ۸۲ نقطه طرح دریا در سواحل گیلان

استاندار گیلان در این مراسم با تاکید بر استفاده بهتر از ظرفیت مسافربری چمخاله اظهار کرد: استفاده از ظرفیت تجاری این بندر می تواند در اشتغال بیشتر در حوزه گردشگری تاثیرگذار باشد.

مصطفی سالاری با اشاره به شناسایی ۸۲ نقطه طرح دریا در گیلان افزود: می توان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی علاوه بر ایجاد فضای تفریحی و امن برای شنای مسافران و گردشگران شرایط اشتغال را در منطقه فراهم کرد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست