• تاریخ: ژانویه 8, 2021
  • شناسه خبر: 28016

دولت برنامه پول ساز در حوزه اقتصادی کشور ندارد

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در شرایط بد و حساس قرار دارد، گفت: چون دولت برنامه ای در حوزه اقتصادی کشور ندارد بنابراین توان این را هم ندارد که پروژه هایی که ایجاد پول می کنند را دنبال کند ...

به گزارش رصدرودسر، حجت اسلام و المسلمین محمد صفری امروز در پیش از خطبه های نماز جمعه بخش رحیم آباد با اشاره به اینکه عده ای در داخل تلاش می کنند که مجلس یازدهم را ناکارآمد جلوه دهند، اظهار کرد: امروز به عنوان نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس موضوعاتی را دنبال می کند که مقام معظم رهبری دستور می دهند و بر اساس منویات ایشان حرکت می کند.

 وی با بیان اینکه مجلس یازدهم اهتمام ویژه ای برای مدیریت شرایط فعلی کشور تا پایان دولت دارد، افزود: متاسفانه امروز ما شاهد التهابات اقتصادی در حوزه های مختلفی مانند بورس هستیم در حالیکه بورس می توانست تحول عظیمی در اقتصاد کشورمان ایجاد کند اما متاسفانه آقایان در داخل و خارج نفوذ کردند و اجازه نداند که نگاه سرمایه ای به پول اندک مردم شود.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در شرایط بد و حساس قرار دارد، تصریح کرد: چون دولت برنامه ای در حوزه اقتصادی کشور ندارد بنابراین توان این را هم ندارد که پروژه هایی که ایجاد پول می کنند را دنبال کند.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی اقدامات شایسته ای برای خدمات به مردم صورت گرفته است، افزود: هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد باید تلاش کرد تا کمبودها جبران شود و این مسئله با خرد جمعی و صاحبان ایده و اندیشه ممکن خواهد بود.

 صفری با اشاره به پروژه های نیمه تمام در شهرستان رودسر بیان کرد:پروژه ملی سد پلرود که در سه سال گذشته اصلاً تزریق مالی نداشته با تلاش‌های صورت گرفته حدود ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شده تا پیمانکار با توانایی بهتر و بیشتری به ادامه پروژه اقدام کند.

وی تکمیل و بهره برداری از این پروژه را از مطالبات مهم مردم شهرستان رودسر عنوان کرد و افزود: بهره برداری از این سد زمینه تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی هفت شهر و روستاهای شرق گیلان را فراهم می‌کند.

صفری با اشاره به اینکه شهرستان های رودسر و املش کشاورزی بوده اما زیرساخت های لازم برای کشاورزی فراهم نشده است، افزود: بتنی کردن سردهنه ها برای حل مشکلات آب کشاورزان ، فرآوری محصولاتی مانند فندق، فراهم سازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در منطقه و غیره از اولویت ها است.

وی با اشاره به نامناسب بودن راه ها و جاده های دسترسی در شهرستان های رودسرو املش به ویژه در مناطق ییلاقی و بالادست این شهرستان ها بیان کرد: ۸۳۰ کیلومتر جاده در رودسر وجود دارد که ۴۶۰ کیلومتر آن فقط در منطقه رحیم آباد بوده که مردم نیازمند ۲۵۰ کیلومتر جاده آسفالته هستند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شوری اسلامی با اشاره به اینکه بخشداری رحیم آباد مدت زیادی است که با سرپرستی اداره می شود، تصریح کرد: حوزه مدیریتی شهرستان رودسر نیازمند تطهیر بود که بخشی از آن ترمیم شده بخشی هم در حال انجام می باشد و انتخاب بخشدار رحیم آباد مدتی است که انجام شده و به زودی معارفه می شود.

وی با اشاره به شهرستان شدن بخش رحیم آباد به عنوان یکی  از مطالبات مردمی گفت: هر چند این یک بجث حاکمیتی و تقسیماتی کشور بوده اما پیگیری های لازم در حال انجام است همچنین برای شهرستان شدن یک بخش نیازمند ظرفیت هایی مانند پوشش جمعیتی است که رحیم آباد فاقد این ظرفیت ها است .

انتهای پیام/

خبرنگار: منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست