• تاریخ: دسامبر 22, 2020
  • شناسه خبر: 28005

نگرانی مردم اشکور در تامین سوخت زمستانی

نائب رئیس شورای بخش رحیم آباد یکی از دغدغه های مردم اشکور را تامین به موقع سوخت زمستانی اعلام کرد. ...

به گزارش رصدرودسر،توجه به توسعه روستاها و فراهم کردن امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی از مهم ترین عوامل جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها است و آن چه که می تواند برای تحقق این امر کمک کننده باشد تغییر نگاه برنامه ریزان و مدیران به نحوه توزیع بودجه و امکانات در کشور و توجه دوباره به سکونتگاه های روستایی است.

 روستائیان درکنار مسوولین  نقش موثری در توسعه،عمران وآبادانی کشورمان داشته و شبانه روز برای تولید و تامین نیازهای غذایی مردم تلاش می کنند نائب رئیس شورای بخش رحیم آباد معتقد است برای ارج نهادن به تلاش های بی دریغ روستائیان و ایجاد دلگرمی جهت تولید بیشتر و تحقق اقتصاد مقاومتی،مسوولان ما باید برای فراهم سازی زیرساخت های روستایی تلاش کنند.

وی نبود امکانات در روستاها را عامل اصلی مهاجرت روستائیان به شهرها خواند و افزود: یکی از دغدغه های معمار کبیر انقلاب و رهبر فرزانه انقلاب ارائه خدمت شایسته به مردم به ویژه در مناطق روستایی و محروم است.

منصور بابایی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه توجه بیشتر به جاده های اشکورات می تواند در توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار منطقه تاثیرگذار باشد، تصریح کرد:با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و شرایط اقلیمی منطقه اشکور، انتظار می رود مسوولان راهداری و حمل و نقل جاده ای با استقرار به موقع ماشین آلات خود برای نگه داری جاده های کوهستانی منطقه تلاش بیشتری داشته باشند و در صورت مسدود شدن جاده بر اثر حرکت سنگ ها و یا بارش برف اقدامات لازم برای تسهیل تردد روستائیان فراهم کنند.

وی به تامین سوخت مورد نیاز روستائیان با توجه به فرا رسیدن فصل سرما اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های روستائیان اشکور تامین نفت سفید خانگی است گرچه ممکن است کارت های الکترونیکی تهیه نفت خانوارها به موقع شارژ شوند اما به دلیل عدم هماهنگی لازم بین شرکت نفت با شعبه های توزیع و یا به دلیل عدم آنتن دهی در اشکورات و مشکل اینترنت برای کشیدن کارت ،عملاً مردم به موقع سوخت مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند و چون کارت ها مدت اعتبار یک ماهه دارند قابلیت ذخیره سازی برای ماه های آینده وجود ندارد.

 نائب رئیس شورای بخش رحیم آباد کمبود روغن را از دیگر نگرانی های خانواده های اشکوری خواند و افزود: با توجه به اینکه مردم نمی توانند در نزدیک ترین مغازه به محل زندگی خود روغن مورد نیاز خود را تامین کنند ناچار به فروشگاه های پائین دست و شهر رحیم آباد مراجعه می کنند و به رغم کووید ۱۹ و در خطر بودن سلامت آن ها،ساعات ها در صف طولانی می مانند و یا از بازار سیاه روغن را به قیمت بالاتر تهیه می کنند.

ضرورت کنترل قیمت نهاده های دامی و کشاورزی

وی افزایش قیمت نهاده های دامی و کشاورزی را مورد توجه مسوولان قرار داد و بیان کرد:گران شدن نهاده های کشاورزی و دامی رنج تولید کننده را به همراه داشته و توان ادامه کار را از کشاورز و دامدار ما می گیرد انتظار می رود که مسوولان با کنترل قیمت ها فضا را برای تولید و تامین امنیت غذایی کشور را بهتر فراهم کنند.

وی بر لزوم اهتمام جدی مسوولان برای اتمام پروژه تصفیه خانه طول لات رحیم آباد تاکید کرد و گفت: متاسفانه مردم بخش رحیم آباد به ویژه در هنگام بارندگی ها با بالا رفتن کدورت آب و قطعی آب و کم آبی مواجه هستند.

بابایی با بیان اینکه مردم ولی نعمت و صاحبان واقعی انقلاب و نظام هستند، افزود:در جامعه اسلامی خدمت به مردم وظیفه ذاتی مسوولان و حق مردم است برای رفع دغدغه های مردم به ویژه در مناطق محروم و ایجاد رضایت مندی در آن ها نباید از هیچ کوششی دریغ کرد.

به گزارش رصدرودسر، جعفر محبی،منصور بابایی،محمد حسن پور،مقدم محقق دوست و موسی رضایی از اعضای شورای بخش رحیم آباد هستند.

انتهای پیام/

خبرنگار: منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست