• تاریخ: دسامبر 12, 2020
  • شناسه خبر: 27995

کمبودها به دلیل سوء مدیریت در اقتصاد است

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز کشور در شرایط فوق العاده سختی است، گفت: در بازار ما روغن نباتی وجود ندارد یا نهاده های دامی وجود نداشته یا برخی نهاده ها به قیمت های آزاد به تولیدکنن ...

به گزارش رصدرودسر،حجت الاسلام و المسلمین محمد صفری عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به گرانی های بی منطق بازار و عدم کنترل قیمت ها ، اظهار کرد: مهم ترین پشتوانه این مملکت و نظام مردم و رهبری هستند متاسفانه رهبری معظم نسبت به این مسئله گله مند و مردم از هم این اوضاع ناراضی و عصبانی هستند.

وی با اشاره به بی تدبیری دولتمردان نسبت به موضوع تورم و گرانی ها، عدم اشتغال جوانان و موانع موجود در حوزه تولید افزود: دولت برنامه خاصی برای حل این موضوعات ندارد شاید علی الظاهر یک فیگوری گرفته باشند اما وقتی خوب دقت می کنیم یک برنامه اقتصادی درست و صحیحی با شرایط امروز دنیا در حوزه مملکتی خودمان نمی بینیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تلاش مجلس یازدهم برای متقاعد کردن دولت برای مدیریت مسایل اقتصادی کشور تصریح کرد: در مجلس یازدهم به رغم همه تلاش هایی که صورت گرفته تا بتواند دولت را متقاعد کند بسیاری از اشتباهاتی که در دولت وجود دارد حداقل در سال پایانی بتواند این اشتباهات را مدیریت کند تا مشکلات مردم حل و فصل شود اما متاسفانه ما شاهد یک ناهماهنگی و در واقع عدم همراهی دولت در این حوزه هستیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط مملکت به دلیل تحریم ها شرایط ویژه ای است،گفت: ما باید بتوانیم برای شرایط خاص مدیریت ها را تغییر دهیم و نسخه های جدیدی بپیچیم یعنی در شرایط خاص و جنگی ما نمی توانیم به صورت طبیعی مدیریت کنیم.

صفری با تاکید بر لزوم تغییر تکنیک ها و تاکیتیک های حوزه مدیریتی در شرایط تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور افزود:باید تغییراتی ایجاد شود و دولت نسخه های جدید اقتصادی داشته باشد اما به رغم همه این تاکیداتی که وجود دارد اراده خوبی در کار مدیران دولتی ما وجود ندارد.

 وی با انتقاد از بی توجهی برخی از نهادهای غیردولتی به امر تولید بیان کرد: دستگاه قضا هم به عنوان متولی بسیاری از موضوعات باید بتواند کمکی به امر تولید باشد آنچه از آیت الله رئیسی می شنویم به عنوان رئیس دستگاه قضا حداقل انتظار داریم در حوزه های پائین تر مدیریتی هم اعمال شود امروز اگر کارخانه ای در استان و شهرستان دچار گرفتاری و مشکلاتی است حتما بایستی سایر نهادها وقوا ورود کنند و نمایندگان ما باید جدیت بیشتری به خرج دهند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم وحدت رویه و همدلی نهادها و ارگان ها در حل مشکلات جامعه تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید بتوانند در سطح استانی خود برنامه داشته باشند اگر ما فقط حوزه شهرستانی خود را ببینیم باز شاهد همان خطای دوران گذشته خواهیم شد لذا مجموعه نهادهای نظام قوه مقننه ، قوه مجریه و قوه قضائیه  و سایر نهادها باید کمک کنند تا مشکلات راحت تر حل شوند.

وی با اشاره به اینکه امروز کشور در شرایط فوق العاده سختی است،افزود: بعد از چهل و دو سال از انقلاب در بازار ما روغن نباتی وجود ندارد یا نهاده های دامی وجود نداشته یا برخی نهاده ها به قیمت های آزاد به تولیدکنندگان فروخته می شود این کمبودها به معنی بی مدیریتی و بی توجهی نسبت به اقتصاد کشور بوده و این را کسی بر نمی تابد.

صفری با اشاره به اینکه انقلاب از مردم سرچشمه گرفته و استمرار آن توسط اینها محقق می شود، گفت: خدا را شکر می کنیم که مردم ما عاقل و فهیم بوده و به رغم همه سختی ها و مشکلات باز پشتوانه نظام خودشان هستند و این حلقه مفقوده امروز متوجه مسوولان مملکت و ارشد ما است تا برای جلب رضایت مردم توجه و تلاش بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

خبرنگار: منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست