• تاریخ: نوامبر 18, 2020
  • شناسه خبر: 27980

۲۵۰ کیلومتر از اشکورات نیازمند جاده آسفالته است

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۸۳۰ کیلومتر جاده در رودسر وجود دارد ،گفت: ۴۶۰ کیلومتر از این جاده فقط در منطقه رحیم آباد بوده که مردم نیازمند ۲۵۰ کیلومتر جاده آسفالته هستند. ...

حجت الاسلام و المسلمین محمد صفری امروز در گفت و گو با رصدرودسر، با اشاره به شرایط نامناسب فضای اقتصادی کشور اظهار کرد: متاسفانه امروز ما شاهد التهابات اقتصادی و گرانی ها در حوزه های مختلف بورس، خودرو، مسکن ، احتکار و گیر کردن کالا در گمرکات هستیم و همه این مسایل اتفاقی نبوده بلکه جریاناتی وابسته به غرب در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه عده ای در کشور همه اتفاقات را به خارج از کشور گره زده اند، افزود: این افراد اعتقاد به غرب دارند و دست گدایی به سمت غرب دراز کرده اند و الان هم از اتفاقات انتخابات آمریکا سوء استفاده می کنند که اقتصاد ما را شرطی کرده که اگر با آمریکا مذاکره کرده و ارتباط برقرار کنیم مشکلات ما حل خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه افراد وابسته به غرب به لحاظ اندیشه ای ریشه در جریان لیبرالیسم داشته و هم به لحاظ عملی منافعی در غرب دارند و فرزندان و خانواده هایشان در غرب زندگی می کنند، تصریح کرد: این افراد نمی خواهند که منافع خود را از دست داده بنابراین ارتباطات پشت پرده خود را حفظ می کنند و مجلس یازدهم امروز به این نتیجه رسیده که صحنه ها را باید به گونه ای مدیریت کرد که اوضاع کشور بدتر نشود و مردم بیشتر آسیب نبینند.

وی با اشاره به اینکه عده ای در داخل تلاش می کنند که مجلس یازدهم را ناکارآمد جلوه دهند، گفت: مجلس موضوعاتی را دنبال می کند که مقام معظم رهبری دستور می دهند و بر اساس منویات ایشان حرکت می کند و اهتمام ویژه ای برای مدیریت شرایط فعلی کشور تا پایان دولت است .

صفری با اشاره به اینکه شرایط برکناری رئیس جمهور و استیضاع ایشان در کشور وجود ندارد، بیان کرد: یک عده در کشور به دنبال این هستند که رئیس جمهور را بر کنار کنند اما اصلاً شرایط برکناری رئیس جمهور در کشور وجود ندارد ما در ماه های پایانی دولت قرار گرفته ایم و التهاباتی در منطقه خاورمیانه و آمریکا وجود دارد که همه اینها به هم تنیده و گره خورده است.

عضو کمیسیون شوراها و تدوین آیین نامه داخلی کشور با اشاره به اجرای پروژه سد پلرود رحیم آباد گفت: با شرایط هفت ماه قبل برای آبگیری این پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داره که تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان در اختیار پیمانکار قرار گرفته و برای تزریق ۷۰ میلیارد تومان دیگر هم تلاش می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های رودسر و املش کشاورزی بوده اما زیرساخت های لازم برای کشاورزی فراهم نشده است، افزود: بتنی کردن سردهنه ها برای حل مشکلات آب کشاورزان ، فرآوری محصولاتی مانند فندق، فراهم سازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در منطقه و غیره از اولویت ها است.

صفری با بیان اینکه بیمارستان رودسر از بسیاری امکانات جهت خدمات دهی به مردم عقب مانده است ، گفت: پیگیر استفاده از ظرفیت نیکوکاران و خیرین در کنار امکانات دولتی هستیم تا شرایط برای سلامتی مردم بهتر فراهم شود.

وی با اشاره به نامناسب بودن راه ها و جاده های دسترسی در شهرستان های رودسرو املش به ویژه در مناطق ییلاقی و بالادست این شهرستان ها بیان کرد: ۸۳۰ کیلومتر جاده در رودسر وجود دارد که ۴۶۰ کیلومتر آن فقط در منطقه رحیم آباد بوده که مردم نیازمند ۲۵۰ کیلومتر جاده آسفالته هستند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماشین های سنگین سیمان جاده های اشکورات را شخم زده است، افزود: برای تثبیت جاده این مسیر که بتواند ظرفیت ماشین های سنگین ۵۰ تنی را تحمل کند نیازمند ۲۰ هزار تن سیمان هستیم که خوشبختانه با پیگیری های لازم این مشکل حل شد.

وی با اشاره به تخریب پل کیازنیک، گرکرود و لرده سرا در املش بر اثر جاری شدن سیل در سال های گذشته و ۲۵ میلیارد تومان برای ساخت آن ها بیان کرد: برای حل مشکلات آب شرب مردم رودسر و املش تصفیه خانه طول لات رحیم آباد نیازمند اعتبار است.

صفری با اشاره به گستردگی دو حوزه رودسر و املش و محروم ماندن منطقه به رغم همه ظرفیت ها و پتانسیل های بزرگ آن در حوزه کشاورزی و گردشگری تصریح کرد: مردم ما باید روی ثروت زندگی کنند اما متاسفانه تعداد افراد تحت پوشش نهادها روز به روز افزوده می شود بنابراین وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی ایجاب می کند تا برای آینده بهتر نظام ، انقلاب و کشور با همگرایی و وحدت رویه به میدان آمده و مشکلات را حل کنیم.

انتهای پیام/

خبرنگار: منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست