• تاریخ: سپتامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 27909

پرداخت بیش از ۳۱ میلیارد ريال تسهیلات اشتغال روستایی به ۱۱۳ نفر در لنگرود

رئیس صندوق کارآفرین امید لنگرود از پرداخت سه میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی به ۱۱۳ نفر خبر داد. ...

جلال نبی زاده در گفت و گو با رصدرودسر،با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در شهرستان لنگرود اظهار کرد: فعالیت های این صندوق در حوزه اشتغال روستایی از سال ۹۷ آغاز شده که ۵۰ درصد تسهیلات از صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد هم از منابع خود صندوق پرداخت می شود.

وی از پرداخت سه میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی به ۱۱۳ نفر از سال ۹۷ تاکنون خبر داد و افزود:طی پنج ماهه نخست امسال سه طرح اشتغال روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۹۵ میلیون تومان در قالب تفاهم نامه ها و نامه های ریاست جمهوری در لنگرود اجرایی شده است.

رئیس صندوق کارآفرین امید لنگرود با اشاره به اینکه به تعداد هشت نفر ۱۹۰ میلیون تومان و بابت تسهیلات ضروری و توسعه کسب و کار به ۳۰ نفر حدود ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است، گفت: در سامانه کارا طرحی نیست که ارجاع شده باشد و تسهیلات پرداخت نشده باشد.

 به گفته وی سه طرح در قالب تفاهم نامه وزارت کار لنگرود به صندوق کارآفرین امید این شهرستان معرفی شده و مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای تولید دستگاه نشاء کن دستی ، تولیدی پوشاک و تولید نان فانتزی در دست اقدام است.

نبی زاده از اجرای طرح یک روستا یک محصول در روستای هدف ملاط بخش کومله خبر داد و افزود: ایجاد واحد گلخانه ۱۰۰ متری حافظی جزء طرح های اشتغال روستایی بوده که حدود ۱۲۰ میلیون تومان سرمایه گذاری شده که ۱۰۰ میلیون تومان را از تسهیلات صندوق و ۲۰ میلیون تومان آورده متقاضی بوده و برای پنج نفر اشتغال فراهم شده است.

خبرنگار : ثریا شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست