• تاریخ: سپتامبر 6, 2020
  • شناسه خبر: 27901

فعالیت ۱۰۰ تعاونی در لنگرود

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری لنگرود با اشاره به اینکه در لنگرود ۳۰۰ تعاونی وجود دارد که از این تعداد فقط یک صد تعاونی فعال است ، بیان کرد:از هفته تعاون سال گذشته تا هفته تعاون امسال چهار تعاونی جدید ...

به گزارش رصدرودسر، علی اکبر علی پور عصر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته تعاون اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت کشور از تحریم های سخت و ناجوانمردانه دشمن است.

وی با بیان اینکه رویکرد اقتصاد مقاومتی چراغ راه شعار سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری برای تقویت اقتصاد کشور بوده است، افزود: شعار جهش تولید امسال نیز به نگاه واقع بینانه رهبری نسبت به اوضاع اقتصادی و مساله معیشت مردم به عنوان بزرگ ترین چالش سال های اخیر است.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری لنگرود با اشاره به اینکه اعتبارات امسال شهرستان ۲۳ میلیارد تومان بوده و با تلاش های صورت گرفته شهرستان توانسته در هفته دولت بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح کند، گفت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان از این پروژه ها با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید و در این سال هایی که اقتصاد مقاومتی که می بایست در راس تمام امور قرار گیرد وظیفه داریم بهتر و بیشتر از این سعی و تلاش را بکار گیریم.

وی با اشاره به اجرای برنامه دست یابی ۲۵ درصد سهم تعاونی ها و بخش خصوصی در کنار دولت در اقتصاد کشور تصریح کرد: این تکلیف دولت است که شرایط را برای تعاونی ها در جهت اشتغال زایی و کمک به اوضاع اقتصادی کشور فراهم کند و تاکنون تعاونی های بخش خصوصی توانسته اند از سهم ۲۵ درصد حدود شش درصد دست یابند.

علی پور با تاکید بر حفظ و بکارگیری خردجمعی و توسعه سرمایه های اجتماعی در قالب توسعه تعاونی ها برای بهبود اقتصاد کشور گفت: توسعه تعاونی ها به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی و ایجاد اشتغال در جهان هم مورد توجه جدی قرار دارد .

وی یکی از رویکردهای دولت برای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار حمایت از کسب و کارهای خرد و البته دانش بنیان خواند و افزود: توجه به طرح یک روستا یک محصول شیوه جدید از اشتغال است که با فعال سازی این طرح می توان به تولید سرمایه و ایجاد اشتغال شهرستان کمک کرد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری لنگرود با اشاره به طرح توسعه و عمران روستایی گفت: حداقل نیم درصد از جمعیت شهرستان لنگرود باید سهامدار این طرح باشند که تلاش شهرستان این است که تا پایان امسال تعاونی توسعه و عمرانی روستایی با حداقل یک هزار نفر عضو پس از ثبت، فعال شود.

وی با اشاره به اینکه در لنگرود ۳۰۰ تعاونی وجود دارد که از این تعداد فقط یک صد تعاونی فعال است ، بیان کرد:از هفته تعاون سال گذشته تا هفته تعاون امسال چهار تعاونی جدید در لنگرود راه اندازی شده است.

علی پور از پرداخت ۶۱ میلیارد ريال تسهیلات کرونا به مشاغل آسیب دیده توسط ۱۳ دستگاه و ۱۱ بانک در لنگرود خبر داد و گفت:پرداخت این تسهیلات تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

خبرنگار : منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست