• تاریخ: آگوست 23, 2020
  • شناسه خبر: 27847

ظلم ستیزی یکی از برکات زیارت عاشورا است

امام جمعه رودسر با اشاره به ابعاد معنوی و سیاسی زیارت عاشورا گفت: ظلم ستیزی یکی از برکات و اثرات خواندن زیارت عاشورا است. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی روز یکشنبه با حضور در نیروی انتظامی شهرستان رودسر با اشاره به ابعاد معنوی و سیاسی زیارت عاشورا اظهار کرد:باید تلاش کنیم تا در زیر بیرق امام حسین(ع) به رشد فکری و معنوی رسید.

وی قرائت زیارت عاشورا را تجدید عهدی با سیدالشهدا(ع) و یاران با وفایش خواند و افزود: زیارت از راه دور قبر امام حسین(ع) برای شیعیان درس های بزرگی دارد.

امام جمعه رودسر آمرزش گناهان، شفاعت اهل بیت(ع)،افزایش رزق و روزی و نجات از آتش جهنم را از برکات معنوی زیارت عاشورا برشمرد و گفت: اگر زیارت عاشورا نبود هیچ وقت حرکت عظیم کربلا هیچ وقت تفسیر نمی شد.

وی با بیان اینکه در زیارت عاشورا از پرچم سرخ به سراغ پرچم سبز مهدویت می رویم تصریح کرد: نباید از خواندن مداوم این زیارت غافل شد به ویژه ماموران نیروی انتظامی که ماموریت امام حسین(ع) را دنبال می کنند که همان اقامه معروف و از بین بردن منکر در جامعه است.

روحانی با بیان اینکه زیارت عاشورا سبب تداوم خط سرخ شهادت و خط فکری اباعبدالله الحسین(ع) در جامعه که همان مبارزه با ظلم ، فساد و طاغوت می شود، تصریح کرد:باید حرکت زیر بیرق سیدالشهدا نسل به نسل ادامه داشته باشد به ویژه در جامعه امروزی که مکتب، دین و آرمان های اسلامی و انقلابی مورد حمله دشمنان قرار گرفته است و این وظیفه در نیروهای مسلح ما بیشتر احساس می شود.

انتهاس پیام/

خبرنگار: ثریا شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست