• تاریخ: آگوست 7, 2020
  • شناسه خبر: 27798

مذاکره علاج واقعی تحریم ها نیست

امام جمعه رودسر با اشاره به بیانات رهبر معظم که در عرصه سیاسی راه مقابله با تحریم ها مذاکره با دشمن نیست،افزود: علاج واقعی تحریم ها تکیه بر توان های ملی ، وارد کردن جوانان به میدان و احیای ظرفیت های فراوان کشور است. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان رودسر که در مسجد ملاامیرای این شهرستان برگزار شد، با تبریک عید غدیر خم و روز خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران برای تهیه اخبار از جنگ و حوادث مختلف شهدای زیادی مانند شهید صارمی تقدیم انقلاب کرده اند.

وی با اشاره به نامگذاری ۱۷ مرداد ماه به عنوان روز خبرنگار افزود: این روز فرصت مناسبی را فراهم کرده تا فعالان عرصه خبر شهید صارمی و دیگر شهدای عرصه رسانه را الگوی کاری خود قرار دهند.

امام جمعه رودسر استقامت، شجاعت ، روحیه جهادی و انقلابی را از ویژگی های یک خبرنگار دانست و گفت: یک خبرنگار نباید وام دار یک تفکر خاص باشد بلکه باید تلاش کند تا با بیان واقعیت ها برای روشنگری افراد جامعه تلاش کند.

وی با بیان اینکه یک خبرنگار نباید اسیر ثروت و قدرت باشد،تصریح کرد: یک خبرنگار می تواند گرایش سیاسی داشته باشد اما نباید سیاست زده باشد زیرا می تواند در انعکاس صحیح اخبار تاثیر بگذارد.

روحانی با تاکید بر لزوم دردسازی خبرنگاران در جامعه بیان کرد: متاسفانه یکی از اصلی ترین مشکل جامعه ما بی خیالی و بی دردی عده ای از مسئوولین جامعه است که در اغماء فرو رفته اند گویی دچار سکته کاری شده اند و یک خبرنگار وظیفه دارد در انعکاس اخبار خود دردسازی کند تا این مسئوولین بیدار شوند تا مردم بیش از این متضرر نشوند.

وی خبرنگاران را دبده بانان نظام دانست و افزود:امروز دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب تلاش می کند تا به طرق مختلف ناامیدی را در جامعه تزریق کند بنابراین یک خبرنگار باید بتواند با قلم خود به جای یاس و ترس، امید را به جامعه تزریق کند و با ناامیدی در زمین دشمن بازی نکند.

خطیب جمعه رودسر با اشاره به آغاز مرحله جدید رزمایش کمک مومنانه تحت عنوان احسان و تعاون در ایام غدیر، محرم و صفر تصریح کرد: در ایام سخت کرونایی شایسته است تا خیرین و افرادی که دارای تمکن مالی هستند به فکر افراد کم بضاعت و آسیب دیده از کرونا باشند و در حد توانایی همانند مرحله قبل جهادی وارد میدان شوند.

مذاکره علاج واقعی تحریم ها نیست

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم که در عرصه سیاسی راه مقابله با تحریم ها مذاکره با دشمن نیست،افزود: علاج واقعی تحریم ها تکیه بر توان های ملی ، وارد کردن جوانان به میدان و احیای ظرفیت های فراوان کشور است.

روحانی با اشاره به ادعای مذاکره آمریکایی ها گفت: ادعای مذاکره گرفتن آمریکایی ها گرفتن توانایی های حیاتی ملت ایران است تا مردم ما به شعار استقلال در عرصه های مختلف دست نیابند.

وی با اشاره به ماه محرم و عزاداری های امام حسین(ع) افزود: همانطور که رهبر معظم دستور دادند عزاداری ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد زیرا حفظ جان در اسلام واجب و عزاداری سیدالشهدا مورد عنایت ویژه است و بی توجهی به خط ترسیمی رهبری جایز نیست.

انتهای پیام/

خبرنگار منور شعبان پور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست