• تاریخ: آگوست 6, 2020
  • شناسه خبر: 27780

خبرنگاران دیده بانان نظام هستند

امام جمعه رودسر خبرنگاران را دبده بانان نظام دانست و افزود:امروز دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب تلاش می کند تا به طرق مختلف ناامیدی را در جامعه تزریق کند بنابراین یک خبرنگار باید بتواند با قلم خود به جای یاس و ترس ا ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی روز پنج شنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در دفتر امام جمعه برگزار شد، با تبریک عید غدیر خم و روز خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران برای تهیه اخبار از جنگ و حوادث مختلف شهدای زیادی مانند شهید صارمی تقدیم انقلاب کرده اند.

وی با اشاره به نامگذاری ۱۷ مرداد ماه به عنوان روز خبرنگار افزود: این روز فرصت مناسبی را فراهم کرده تا فعالان عرصه خبر شهید صارمی و دیگر شهدای عرصه رسانه را الگوی کاری خود قرار دهند.

امام جمعه رودسر استقامت، شجاعت ، روحیه جهادی و انقلابی را از ویژگی های یک خبرنگار دانست و گفت: یک خبرنگار نباید وام دار یک تفکر خاص باشد بلکه باید تلاش کند تا با بیان واقعیت ها برای روشنگری افراد جامعه تلاش کند.

وی با اشاره به نقش حساس خبرنگاری در توسعه فرهنگی جامعه تصریح کرد: یک خبرنگار می تواند گرایش سیاسی داشته باشد اما نباید سیاست زده باشد زیرا می تواند در انعکاس درست اخبار تاثیر بگذارد.

روحانی با بیان اینکه یک خبرنگار نباید اسیر ثروت و قدرت باشد، افزود: یک خبرنگار باید بتواند در چارچوب قانون برای فرهنگ آرمانی جامعه مطالبه گری داشته باشد اما در این راستا نباید به گونه ای عمل شود که به شخصیت سیاسیون خدشه و لطمه ای وارد شود.

وی با بیان اینکه مخاطبان اصلی خبرنگاران جوانان هستند و خبرنگاران باید تلاش کنند که تحلیل های خبری شان جوان پسند باشد تا برای آینده کشور آماده شوند، تصریح کرد: امروز مشکل ترین روند جامعه ما بی خیالی و بی دردی عده ای از مسئوولین جامعه است که دچار سکته کاری شده اند خبرنگاران وظیفه دارند با انعکاس اخبار این مسئوولین را بیدار کنند تا مردم متضرر نشوند.

امام جمعه رودسر خبرنگاران را دبده بانان نظام دانست و افزود:امروز دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب تلاش می کند تا به طرق مختلف ناامیدی را در جامعه تزریق کند بنابراین یک خبرنگار باید بتواند با قلم خود به جای یاس و ترس امید را به جامعه تزریق کند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان زبان گویای مردم باید با نقد منصفانه نسبت به مطالبات آنان مطالبه گری داشته باشند، گفت:آزادی قلم،ثبات شغلی وحل مشکلات بیمه ای را از دغدغه های خبرنگاران است که انتظار می رود تا مسئوولین نسبت به حل آن اقدام جدی تری داشته باشند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست