• تاریخ: آگوست 4, 2020
  • شناسه خبر: 27775

پایان برداشت پیله کرم ابریشم در املش

مدیر جهاد کشاورزی املش از پایان برداشت پیله کرم ابریشم در این شهرستان خبر داد. ...

محمد صفری در گفت و گو با رصدرودسر ، با بیان اینکه نوغانداری نقش پر رنگی در اقتصاد خانوار های روستایی شهرستان املش دارد، اظهار کرد: نوغانداری یکی از مناسب ترین فعالیت های خانگی است که نقش موثری در ایجاد اشتغال دارد.

وی با اشاره به نقش نوغانداری به عنوان یکی از منابع روستایی در تولید و اشتغال افزود:از گذشته های دور پرورش کرم و تولید رشته های ابریشم یکی از منابع در آمد کشاورزان در املش بوده است.

صفری با بیان اینکه شهرستان املش بدلیل دارا بودن آب و هوای مرطوب و خنک در کنار توتستان ها می‌توان از آن برای تولید پیله کرم ابریشم بهره گرفت، تصریح کرد: پرورش کرم ابریشم از اوایل اردیبهشت ماه هرسال آغاز می شود و پس از طی یک دوره حدود _۴۵_ روزه تا دو ماهه، نوغانداران موفق به تولید پیله تر می شوند.

به گفته وی آموزش ترویجی بهره‌برداران، خرید تضمینی تخم نوغان، توزیع نهال توت، تهیه تجهیزات مورد نیاز نوغانداری از جمله حمایت های لازم از نوغانداران است.

مدیر جهاد کشاورزی املش با اشاره به اینکه در سال جاری تعداد ١۴٧ جعبه  تخم نوغان بین ۶۰ بهره‌بردار در ۱۵روستای این شهرستان توزیع شده است، بیان کرد:از این تعداد جعبه تخم نوغان توزیعی بیش از پنج تن پیله تر به قیمت تقریبی هر کیلو ۶۵ تا ۷٠ هزار تومان و در مجموع ارزش اقتصادی سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال  عاید نوغانداری گردیده است.

وی افزود: امیدوارم با اقدامات همه‌جانبه انشاالله شاهد افزایش سطح درآمد خانوار های روستایی و توسعه چند پیشگی در سطح جوامع روستایی در شهرستان املش باشیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست