• تاریخ: آگوست 1, 2020
  • شناسه خبر: 27769

ولایت پذیری و ولایت مداری پیام غدیر است

امام جمعه رودسر با بیان اینکه ولایت مداری و ولایت پذیری از مهم ترین پیام غدیر است، گفت: در عصر غیبت امام زمان (عج) تبعیت از ولایت فقیه امری ضروری است. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد غدیر شهرستان رودسر که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: از دیدگاه اسلام بین قربان ابراهیمی و غدیر علی (ع) یک ارتباط معنوی و قرآنی وجود دارد هر دو آن ها عید امامت است.

وی ولایت مداری و ولایت پذیری را مهم ترین پیام غدیر خواند و افزود: همان طور که حضرت ابراهیم (ع) امتحان های زیادی را پشت سر گذاشت تا از سوی خداوند به مقام امامت برسد حضرت علی (ع) هم تمام وجودش را گذاشت تا پیامبر خدا(ص) در امان بماند.

امام جمعه رودسر با تاکید بر لزوم اهتمام بیشتر همگان در تبیین اهمیت غدیر در جامعه تصریح کرد:اگر غدیر نبود کربلایی برای هدایت مردم و مبارزه با ظالم بوجود نمی آمد بنابراین در عصر غیبت امام زمان(عج) تبعیت از ولایت فقیه امری ضروری است تا به مملکت آسیبی نرسد.

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا گفت: در سال گذشته ستاد غدیر شهرستان رودسر برای احیا و تبیین غدیر در جامعه ۱۹ مصوبه داشت اما امسال به دلیل کرونا مصوباتی اجرایی می شوند که بتوان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرایی کرد.

روحانی با بیان اینکه رمز فعالیت های غدیر امسال « لبیک یا رسول الله » است، افزود: برای بزرگداشت غدیر در جامعه لازم است همه دستگاه ها و نهادهای مردم نهاد اهتمام ویژه ای نسبت به این امر داشته باشند.

به گزارش رصدرودسر، اطعام روز غدیر، کارگاه آموزشی غدیرشناسی، تجلیل از خانواده های معظم شهدا مدافع حرم و امنیت و … تعدادی از مصوبات جلسه ستاد غدیر شهرستان رودسر بود.

خبرنگار: ثریا شعبان پور

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست