• تاریخ: ژوئن 23, 2020
  • شناسه خبر: 27762

نباید کاری کنیم که دل مردم از انقلاب تهی شود

امام جمعه رودسر با بیان اینکه مهم ترین مشکل کشور ضعف مدیریت مدیران نالایق است ، گفت: به رغم همه فشارهای اقتصای و تحریم ها نباید کاری کنیم که دل مردم از انقلاب تهی شود. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی عصر امروز با حضور در اتاق اصناف رودسر با گرامیداشت روز اصناف و سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار کرد: از اول ماه ذی القعده تا ۱۰ ماه ذی الحجه به چله عبادت معروف بوده و این ایامی است که حضرت موسی برای مناجات به میقات دعوت شد امیدواریم به برکت این ایام بلایا از کشور دفع شود و بیش از این مردم ما آسیب نبینند.

وی با اشاره به اسیب های اقشار مختلف جامعه در بحران ویروس کرونا افزود:یکی از حوزه هایی که در این بحران دچار آسیب فراوان شد اصناف و بازاریان بودند برخی حدود سه ماه تعطیل بودند و با مشکلاتی مانند مالیات و چک رو به رو هستند.

امام جمعه رودسر با تاکید بر ضرورت حمایت همه جانبه دولت از اصناف زیان دیده از کرونا تصریح کرد:یکی از وظایف ائمه جمعه زبان مطالبه گری و پیگیری مسایل و مشکلات مردم از مسئوولین است که در بحث بحران کرونا انتظار می رود دولت مطابق شعار تدبیر و امید حرکت کند و با ارائه تسهیلات به اصناف توجه و حمایت بیشتری از این واحدها داشته باشد.

وی با اشاره به یکسری ضعف مدیریتی از سوی دولت گفت: گاهی ائمه جمعه به شیوه عملکرد برخی از مسئوولین انتقاد می کنند و آقایان نباید از انعکاس دردهای مردم گله مند شوند انتقاد سازنده نباید به معنی تخریب دولت تلقی شود همه زیر چتر جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و دولت فعلی هم منتخب مردم است پس همه وظیفه داریم تا پایان دولت در جایی که خدمتی  انجام می شود قدردانی کنیم و جایی که دولتمردان خیانت می کنند بدون مسامحه کاری و سازش کاری انتقاد سازنده و بدون توهین داشته باشیم.

روحانی با بیان اینکه متاسفانه برخی هر جا کم می آورند به گردن رهبری می اندازند، افزود:به رغم همه فشارهای اقتصادی و تحریم های شکننده دنیا نباید کاری کنیم که دل مردم از انقلاب تهی شود انقلاب و حاکمیت اسلام مشکلی ندارد نباید خیانت و بی عرضگی عده ای به پای نظام و اسلام نوشته شود.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی ولایت فقیه فوق قوه مجریه است، تصریح کرد: بخشی از مشکلات کشور به تحریم های دشمن بر می گردد اما مهم ترین مشکلات به ضعف مدیریتی مدیران نالایق بر می گردد.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه ائمه جمعه به عنوان نمایندگان ولی فقیه در استان ها و شهرستان های کشور روحیه مطالبه گری در حل مشکلات مردم دارند و مسئوولین هم باید پاسخگوی این مطالبات باشند، افزود: برخلاف نظر برخی از مسئوولین،ائمه جمعه به عنوان پیشگامان انقلاب در کنار سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه برای اداره جامعه تلاش می کنند و مسئوولینی که پاسخگو نباشند به عنوان خائنان انقلاب معرفی می شوند.

وی با اشاره به تلاش های قوه قضائیه در شفاف سازی و قطع کردن دست ظالمان و چپاولگران بیت المال گفت: افتخار قوه قضائیه مقابله با فساد حتی در درون سیستم قضایی است و با کسی تعارف ندارد.

روحانی راه حل مشکلات کشور را در مدیریت انقلابی و جهادی دانست و افزود:اگر در قوه مجریه روحیه جهادی و انقلابی حاکم شود بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

خبرنگار: منور شعبان پور

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست