• تاریخ: آوریل 13, 2020
  • شناسه خبر: 27632

اتمام سد پلرود نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصدی سد پلرود خبر داد و تصریح کرد: برای اتمام این نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است در حالیکه ۷۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکار باقی مانده است. ...

به گزارش رصدرودسر، علی اوسط اکبری مقدم عصر امروز در نشست بررسی وضعیت پروژه ها و اعتبارات عمرانی شهرستان رودسر که در سالن اجتماعات این فرمانداری تشکیل شد، اظهار کرد:تلاش استانداری و همه مدیران دستگاه ها این است که پروژه های عمرانی استان در مدت تعیین شده خود به اتمام برسد.

وی از نیمه تمام بودن چهار هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در سطح استان گیلان خبر داد و افزود: راه آهن رشت- آستارا و رشت- انزلی و آزاد راه گیلان که هشت کیلومتر از آن باقی مانده تنها بخشی از پروژه های نیمه تمام استان هستند که برای اتمام این پروژه ها نیازمند رقم اعتباری بسیار بالایی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصدی سد پلرود خبر داد و تصریح کرد: برای اتمام این نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است در حالیکه ۷۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکار باقی مانده است.

وی با بیان اینکهه در بحث اجرایی شدن پروژه های عمرانی خوب عمل نشده است، گفت: برای شروع یک پروژه حتما بایستی منابع مالی و دانش فنی آن لحاظ شود.

مقدم، داشتن طرح جامع تفضیلی شهرهای رودسر، چابکسر، کلاچای و واجارگاه را از دغدغه های فرمانداری شهرستان رودسر خواند و افزود: در صورت تامین اعتبار از سوی این شهرداری ها به زودی طرح جامع برای این شهرها تصویب خواهد شد.

وی با اشاره به مشکل مدیریت پسماند استان گیلان از جمله شهرستان رودسر بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور جهت مدیریت پسماند در استان های شمالی شامل گیلان، مازندران و گلستان در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد با توجه به پروژه های مختلف که در گیلان داشتیم سهم استان ما از این میزان بیش از ۱۳۰ میلیارد بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به وضعیت نامناسب زباله ها در شرق گیلان و ضرورت رفع مشکلات کارخانه کمپوست رودسر گفت: در سال گذشته سه میلیارد تومان برای خط پردازش این کارخانه اختصاص یافت چون برای فعال کردن این کارخانه طبق نظر کارشناسی نیازمند اعتبارات بیشتری بوده سهم اعتباری رودسر افزایش یافته است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست