• تاریخ: ژانویه 1, 2020
  • شناسه خبر: 27537

پاسخ امام جمعه رودسر به انتقادهای تند فرماندار رضوانشهر

امام جمعه رودسر به انتقادهای تند فرماندار رضوانشهر در خصوص سخنرانی ایشان در مراسم ۹ دی « پره سر» پاسخ داد. ...

حجت  الاسلام و المسلمین تقی روحانی امروز در گفت و گو با رصدرودسر، در پاسخ به انتقادهای تند فرماندار رضوانشهر از سخنرانی وی در مراسم ۹ دی« پره سر» اظهار کرد: ائمه جمعه وظیفه دارند ماموریتی را که رهبر معظم در بحث روشنگری فتنه گری و حماسه ۹ دی بر دوششان گذاشته عمل کنند.

وی با تاکید بر لزوم شناخت دشمن شناسی جامعه افزود: باید فتنه و فتنه گری را به مردم بشناسانیم تا با آگاهی مردم دیگر تاریخ تکرار نشود.

امام جمعه رودسر با اشاره به سخنرانی خود در مراسم حماسه ۹ دی « پره سر» رضوانشهر گفت: در آن مراسم از تاریخ انقلاب و وضع کنونی کشور که همه مردم از آن مطلع هستند صحبت کردم اما فرماندار رضوانشهر جلسه را ترک و به مردم حاضر در مسجد توهین کرد ایشان که ما را به توهین کردن متهم می کنند خود با ترک جلسه به مردم حاضر توهین کردند.

وی با اشاره به اینکه نباید وقت خود را صرف پاسخ به این افراد کنیم، تصریح کرد: پرونده آقایان در ۹ دی امسال خراب تر شده، برخی از فرمانداران در مراسم ۹ دی شرکت نکردند و برخی دیگر ترک جلسه کردند که این همراهی با ملت ایران و ۹ دی که رهبر معظم از آن به عنوان حماسه بزرگ یاد می کند نیست.

روحانی با بیان اینکه فتنه سال ۸۸ فتنه برای براندازی نظام بود،افزود:چطور فرماندار به خود اجازه می دهد جلسه ای را که در ارتباط یا قتنه و براندازی نظام بود ترک کند و این همراهی با فتنه گران و نوعی مخالفت با بصیرت افزایی مردم تلقی می شود.

وی با اشاره به اینکه صدای سخنرانیش موجود بوده و او هرگز ملت ایران را به بی بصیرتی محکوم نکرده است، بیان کرد: مردم را به عبرت گرفتن از تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب اسلامی ارجاع دادم تا مراقب انتخاب خود در انتخابات آیند ه باشند و با انتخاب فرد غیر اصلح دچار مشکلات مشابه در  آینده نشوند.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه دولتمردان و رئیس جمهور همیشه به انتقادات تاکید دارند یعنی می خواهند بگویند که ظرفیت شان بالاست ، افزود: ما فقط انتقاد کردیم که نباید رئیس قوه مجریه در یک جمع، سران فتنه را به عنوان قهرمان ملی معرفی کند که در واقع این نوعی مقابله با رهبری تلقی می شود و به کسی توهین و بی اخترامی نشده فقط جریانی که اتفاق افتاده بیان شده است.

وی ادامه داد: آقایان می خواهند بگویند که ظرفیت ما بالاست ولی با این گونه واکنش ها، موضع گیری ها و ترک جلسه ثابت کردند تحمل و ظرفیتی برای شنیدن انتقاد سازنده را ندارند.

روحانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج امیدواری نسبت به آینده انقلاب در بین اقشار مردم گفت:ما در جمع مردم اهل سنت و شیعه در مسجد پره سر از وحدت و کنار هم بودن حرف زدیم اما این به آن معنا نیست که بصیرت افزایی نکنیم و مظلومیت علی زمان را کنار بگذاریم و مردم در انتخابات گوش به فرمان ولایت فقیه نباشند.

وی با بیان اینکه آقایان از کلمه بصیرت و فتنه خوششان نمی آید و حتی خودشان هم از این کلمه استفاده نمی کنند، افزود: آقایان باید تحمل داشته باشند اگر قرار باشد تحمل شان تا این حد باشد و جلسه را ترک کنند و در جلسه دیگر علیه سخنران سخن بگویند این نشانه ضعف است و من نصیحت می کنم تا زمان دارید ضعف های مدیریتی خود را برطرف کنید.

امام جمعه رودسر خطاب به دشمنان گفت: بدانید در عین حالی که ما از دستگاه های اجرایی کشور انتقاد می کنیم و ملت ما به نشانه اعتراض به خیابان ها می آیند اینها به معنای مخالفت با وحدت نیست ما کنار هم هستیم و باز اگر دشمن به میدان آید بر سر آن می کوبیم و هیچ گاه اختلاف و تفرقه بین ملت ما وجود ندارد.

وی با اشاره به بازخورد خوب سخنرانی و تشکر مردم از وی برای بیان روشنگری ها تصریح کرد: مردم گفتند که حرف های شما ما را به تاریخ اسلام برد و چشمان مان را نسبت به مسایل بازتر کرد و جوانی هم در بین جمعیت از علت ترک جلسه توسط فرماندار پرسید که گفتم بهتر است از خودشان بپرسید.

روحانی با توصیه به دولتمردان گفت:قسم تان می دهم به آرمان هایی که اعتقاد دارید تا ظرفیت خود را بالا ببرید و کم تحمل نباشید، ضعف های مدیریتی تان را که می لنگد اصلاح کنید تا ما کمتر انتقاد کنیم و اینقدر از رهبری خرج نکنید تا جبران شود.

وی با انتقاد از مدیریت کلان کشور و بکارگیری نیروهای پیر و بازنشسته افزود: در دوران جنگ جوانان فرماندهان جبهه ها بودند اما الان به جوانان اعتماد نمی کنند و دولت در کابینه خود از افراد با سنین بالا و خسته بکار گیری کرده است ؟ وزیر در مجلس کارت قرمز یا زرد می گیرد و دولت مجموعه دیگری به او می دهد تیم اقتصادی خود را تغییر نمی دهند و به حرف ها و انتقادات گوش نمی دهند.

امام جمعه رودسر با اشاره به اینکه انتقادات ما دلسوزی برای دولتمردان و مردم است، گفت: مسوولان مدیریت خود را درست کنند تا مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم حل شود و ما هم کمتر انتقاد کنیم.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست