• تاریخ: ژانویه 1, 2020
  • شناسه خبر: 27539

نقش تاثیرگذار پرستاران در ارتقاء سلامت جامعه

امام جمعه رودسر شغل پرستاری را پرمشقت و سخت خواند و گفت: پرستاران نقش تاثیرگذاری در ارتقاء سلامت جامعه دارند. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی عصر امروز در مراسم تجلیل از پرستاران بیمارستان شهید انصاری رودسر همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب(س) اظهار کرد:نامگذاری روز ولادت حضرت زینب(س) به نام روز پرستار در نظام جمهوری اسلامی به معنی پاسداشت از ارزش های دینی و اسلامی است.

وی با اشاره به تلاش و از خودگذشتگی های حضرت زینب در پرستاری و دلداری بازماندگان واقعه کربلا افزود: اگر صبر و حلم بزرگ بانوی اسلام حضرت زینب کبری(س) برای سیلی خوردگان کربلا به ویژه زنان و کودکان نبود با توجه به سختی هایشان هرگز به آرامش نمی رسیدند.

امام جمعه رودسر با تاکید بر لزوم الگوی پذیری پرستاران ما از صبوری و  از خودگذشگی حضرت زینب (س) در پرستاری از بیماران تصریح کرد:پرستاران ما با درس گرفتن از این بانوی بزرگ اسلام زینب گونه در مراقبت از بیماران تلاش می کنند و ارزش های والای انسانی خود را به نمایش می گذارند.

وی شغل پرستاری را پرمشقت و سخت خواند و گفت: هیچ چیز نمی تواند زحمات صادقانه پرستارانی که برای ارتقاء سلامت جامعه تلاش می کنند جبران کند و این زحمت کشان در کنار پزشکان در بهبود سلامت بیماران تاثیرگذار هستند.

روحانی با اشاره به مشکلات و دغدغه های پرستاران افزود:برای اینکه یک پرستار با خاطری آسوده تر برای بهبود سلامت بیمار خود تلاش کند لازم است تا مسوولین با کم کردن مشکلات جامعه پرستاری این فضا را برای جامعه فراهم کنند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست