• تاریخ: نوامبر 12, 2019
  • شناسه خبر: 27490

اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست رودسر

فرماندار رودسر از اختصاص ۳میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست این شهرستان خبر داد. ...

حسین اسماعیل پور ظهر امروز در راستای بررسی مسا ئل و مشکلات حوزه شهری کلاچای و راهکارهای لازم برای برون رفت از این وضعیت در نشست با شهردار ، شورای شهر و بخشدار کلاچای که در سالن اجتماعات شهرداری کلاچای برگزار شد اظهار کرد: از محل سفر معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور سه میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست رودسر اختصاص یافته است.

وی افزود : با تکمیل و توسعه  کارخانه کمپوست رودسر مشکلات منطقه در حوزه زیست محیطی حل خواهد شد.

فرماندار رودسر با اشاره به اینکه مساله زیست محیطی آنقدر برایم حایز اهمیت است که حاضرم نیمی از بودجه شهرستان را در حوزه مدیریت پسماند اختصاص دهم، تصریح کرد : از ارائه طرح نو و بدیع که متضمن بهبود وضعییت مدیریت پسماند باشد به جد حمایت و استقبال می کنم .

وی به حمایت دولت از شهرداری ها از محل اعتبارات ارزش افزوده خبر داد و گفت : این روند کمک کرده تا شهرداران در پرداخت حقوق کارمندان با چالش جدی مواجه نشوند.

به گفته وی ماهانه به طور متوسط ۴۰۰تا ۵۰۰میلیون تومان به پنج شهرداری شهرستان رودسر از محل ارزش افزوده پرداخت می شود.

پرداخت ۳ میلیارد تومان از بدهی شهرداری کلاچای

 شهردار کلاچای نیز با اشاره به وجود ۵کیلومتر نوار ساحلی در این شهر از آن به عنوان یک ظرفیت عظیم در توسعه گردشگری برشمرد و گفت : آنچه انتظار داریم این است که این سواحل همانند رودخانه ها به شهرداری واگذار تا اقدام مناسب و شایسته در راستای نظافت سواحل صورت گیرد که طبعا این وضعیت می تواند به استقبال بیشتر و چشمگیر مردم و مسافران از سواحل منتهی شود.

 ابراهیم اثنی عشری ماچیانی ، وجود زباله ها و فاضلاب ها در هنگام بارندگی در سواحل را نگران کننده دانست و افزود : مطمئنا واگذاری سواحل به شهرداری می تواند به بهبود شرایط زیست محیطی آن کمک شایانی کند .

وی تهیه و تصویب طرح جامع شهری را به عنوان یکی از الزامات در فر آ یند توسعه این شهر مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : تلاش های موثر و سازنده ای جهت تحقق این امر صورت گرفته است و در آینده نزدیک شاهد به ثمر رسیدن آن خواهیم بود.

 اثنی عشری ماچیانی به وضعیت فعالیت اداره آب و فاضلاب این شهر اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر این اداره به صورت استیجاری فعالیت می کند افزود : بی شک وجود ساختمان اداری مستقل می تواند بسیاری از مشکلات را در این شهر برطرف کند.

وی همچنین بر لزوم استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی در این شهر تاکید و گفت : در این زمینه شهرداری آمادگی هر نوع همکاری را دارد.

شهردار کلاچای از پرداخت بیش از ۳میلیارد تومان از بدهی های شهرداری مربوط به سنوات گذشته در طی یکسال و نیم اخیر خبر داد.

به گفته وی ، در طی سال جاری و به طور متوسط ماهانه ۱۰۰میلیون تومان از محل کمک های دولتی به این شهرداری اختصاص یافته است.

استقبال شهرداری کلاچای از سرمایه گذاران  

رییس شورای اسلامی شهر کلاچای نیز از برگزاری ۶۳جلسه با ۲۸۰مصوبه طی این مدت در شورای اسلامی این شهر خبر داد.

 مهدی محمد حسینی با اشاره به برخی چالش ها ، تهدیدها و آسیب ها در شهر کلاچای عمده ترین آنها را که با نگاه کارشناسانه به آنها پرداخته شده نامناسب بودن کیفیت آب آشامیدنی ، کمبود فضاهای تفریحی و ورزشی ، فقدان پارکینگ مناسب و نیز کمی استقبال سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در این شهر عنوان کرد.

وی به وجود فرصت های عظیم در روند توسعه این شهر هم اشاره و افزود : برغم اینکه در حوزه صنعت توریسم فضا برای کار وجود دارد اما متاسفانه کارکردها باید بیش از این نمود عینی داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر کلاچای ، موقعیت جغر افیایی ، نوار ساحلی ، وجود بازار هفتگی و سنتی ، وجود نیروهای تحصیل کرده ، دانشگاه فنی ، مهندسی شرق گیلان و نیز اجرای پروژه راه کلاچای – قزوین را از مهم ترین ظرفیت های عظیم در این شهر یاد کرد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست