• تاریخ: نوامبر 10, 2019
  • شناسه خبر: 27480

آغاز احداث ۵۰ واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش بهزیستی گیلان

مدیر کل بهزیستی گیلان از آغاز احداث ۵۰ واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش بهزیستی این استان با همکاری بسیج سازندگی خبر داد. ...

به گزارش رصدرودسر، حسین نحوی نژاد امروز در آئین احداث ۴ واحد مسکن مددحویان بهزیستی لنگرود که به صورت نمادین در روستای شکرکش اطاقور برگزار شد، اظهار کرد: ۵۰ هزار خانوار گیلانی شامل معلولین و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند.

بهزیستی سازمانی فرهنگی، اجتماعی و امدادی بوده که برای کمک به قشرهای محروم و انسان هایی که بنا به دلایل محیطی ، اجتماعی ، اقتصادی و ارثی و نیز داشتن مشکلات جسمی،روانی و عاطفی دچار مشکلاتی شده اند تاسیس شده است و با تکیه بر مشارکت مردمی و همکاری سازمان ها در راه گسترش خدمات توانبخشی ، امدادی و کمک به تامین حداقل نیازهای گروه های کم درآمدی که قادر به توانایی و خودکفایی اقتصادی نیستند فعالیت می کند.

در همین راستا سازمان بهزیستی بیش از یک دهه است که تلاش می کند با کمک بنیاد مستضعفان ، بنیاد مسکن ، وزارت راه و شهرسازی و خیرین برای خانوارهایی که به ویژه دو نفر به بالا دارند مسکن هایی ساخته شود و در اختیار مددجویان خود قرار دهد.

مدیر کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه شش هزار و ۵۰۰ خانوار گیلانی نیازمند تامین مسکن هستند، افزود: در سال جاری ۱۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی شده که ۷۰۰ واحد دیگر هم با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۹۰ درصد در دست احداث است که تلاش می کنیم این واحدها را تا پایان امسال تحویل دهیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی علاوه بر پروژه های معمول خود قرار است با کمک بسیج سازندگی سپاه پاسداران در سطح کشور پنج هزار واحد مسکونی بسازد، تصریح کرد: سهم استان گیلان در این طرح ۵۰ واحد است که تفاهم نامه ها و قراردادهایش بسته شده و پروانه های ساختمانی آن نیز اخذ شده است که از این واحدها سهم شهرستان لنگرود ۴ واحد مسکونی بوده که امروز کار احداث این واحدها آغاز شده است.

۴۴۵ خانواده مددجوی بهزیستی لنگرود فاقد مسکن مناسب هستند

رئیس اداره بهزیستی لنگرود نیز با بیان اینکه ۴ واحد مسکن مددجویی بهزیستی که با کمک بسیج سازندگی در این شهرستان ساخته می شود برای هر واحد که ۵۰ مترمربع است ۵۵ میلیون تومان هزینه می شود، گفت: این واحدهای یکی در اطاقور و سه واحد دیگر در بخش مرکزی لنگرود ساخته می شود.

پیمان محمدی پور با بیان اینکه ۴۴۵ خانواده مددجوی لنگرودی فاقد مسکن مناسب هستند، افزود:در حال حاضر ۱۲۰ واحد مدجویی در لنگرود در حال ساخت بوده که از این تعداد ۲۰ واحد آن برای خانواده های است که دارای حداقل دو عضو معلول هستند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست