• تاریخ: اکتبر 29, 2019
  • شناسه خبر: 27472

ضرورت رشد مسوولیت پذیری و مبارزه با فساد برای تحقق عدالت اجتماعی

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رشد مسوولیت پذیری در نظام جمهوری اسلامی مهم ترین نیاز جامعه است، گفت: جامعه امروز کم و کاستی هایی دارد که مبارزه با فساد و تحقق عدالت اجتماعی از ضروری ترین آن است ...

به گزارش رصدرودسر، عصر امروز آیت الله رضا رمضانی در مراسم یادواره ۱۲۹ شهید والامقام بخش چابکسر که در مسجد بازار چابکسر برگزار شد، اظهار کرد:شهدا برای زنده ماندن اسلام ناب محمدی و دفاع از مرزهای کشور در برابردشمنان ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند.

وی حفظ اسرار مردم، مدارا با خلق و دستگیری از آن ها و صبور بودن را از ویژگی های یک مومن واقعی خواند و افزود:یکی از ویژگی های شهدا که سبب می شود تا از جایگاه رفیع کرامت در نزد خداوند برخوردار شوند صبور بودن به معنای واقعی کلمه است آنان توانستند با صبر در برابر دشمنان مقاومت کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دین پیامبر اسلام دین رافت و کرامت بوده که شهدا از مکتب اسلام درس محبت و کرامت را آموختند، تصریح کرد:کسی که به حقیقت کرامت می رسد در واقع دارای روح بزرگی بوده که مسوولیت متوجه اوست و این حس مسوولیت پذیری است که موجب می شود تا در عرصه های مختلف دغدغه مند شده و جامعه از برکات آن مانند رفع ذلت ، خواری ، جهالت ، استثمار و عقب ماندگی بهره مند شود.

وی جهاد را دری از درهای بهشت خواند که تنها برای دوستداران و اولیای خدا گشوده می شود، گفت: مردم در روز قیامت به حال شهدا غبطه می خورند که از جایگاه بلندی در بهشت برخوردار هستند.

رمضانی با بیان اینکه آگاهی موجب می شود تا جامعه در همه امور پیشرو باشد و نقش شهدا آگاه کردن جامعه بوده است، افزود: انسان های گمراه از دین به عنوان ابزاری برای کسب قدرت بهره می گیرند نه برای سازندگی، این افراد منکر را معروف و معروف را منکر می شناسند.

وی با تاکید بر لزوم تقویت حس مسوولیت پذیری در جامعه امروز بیان کرد: رشد مسوولیت پذیری افراد موجب می شود تا جامعه به سوی ذلت، خواری و استثمار سوق پیدا نکند و کرامت آن حفظ شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حس مسوولیت پذیری ملت ایران موجب شد تا انقلاب اسلامی شکل گیرد و اجازه ندهند تا استعمار آنان را استعمار کند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب به ویژه استکبار از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با آرایش های مختلف نظامی و جنگی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی که به خود گرفت ، ا جازه نداد که دین در راس حکومت و اسلام محتوای حکومت باشد و مردم در عرصه های مختلف حضور یابند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران و نابودی نظام جمهوری اسلامی گفت: جمهوری اسلامی برای مقاومت در برابر دشمن ظالم و حفظ امنیت کشور بهترین نیروهای خود را در خارج از مرزها و سوریه بکار گیری کرده است.

رمضانی بندگی بشر در برابر پرودگار را مستلزم کفر ورزیدن به طاغوت دانست و افزود: انسان های مومن نسبت به زور و کفار مقاومت کرده و نسبت به همدیگر متواضع هستند.

وی انقلاب اسلامی را مرجع و ملجا تمام آزادی خواهان جهان برشمرد و گفت:ئر دنیای امروز امام خمینی (ره) یک ذخیره برای نجات بشر از یوغ استعمار و استثمار بود و امروز پس از گذشته ۴۰ سال از عمر با عظمت انقلاب اسلامی در مسیر خود حرکت می کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به کم و کاستی های نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: عدم جدی بودن در توزیع قدرت، عدم پیشرفت نسبت به برخی موضوعات عدم توزیع عادلانه ثروت از معضلات جامعه بوده و در واقع احرای عدالت و مبارزه با فساد در جامعه امری ضروری بوده که اجرای آن آمال همه انبیا و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هر کوتاهی برای اجرای عدالت اجتماعی قابل بخشودن نیست، بیان کرد: با توجه به اینکه در نزدیک انتخابات مجلس قرار داریم انتظار می رود افراد دلسوز و متخصص که می توانند با حس مسوولیت پذیری خود را در زحمت و رنج بیاندازند اما عدالت در کلمه واقعی آن برای مردم محقق شود وارد عرصه شوند.

رمضانی با بیان اینکه شهدا با نثار جان خود هزینه عظیمی برای زمینه سازی ظهور پرداخت کرده اند، افزود:در مسیر انقلاب کسانی که در خط های مقدم مسوولیت هستند باید به وظایف خود به درستی عمل کنند و هر چه جلوتر می رویم این مسوولیت سنگین تر می شود در حالیکه دشمن برای ناامیدی و مایوس کردن ملت ایران هزینه های سنگینی را می پردازد تا بتواند به جمهوری اسلامی ضربه وارد کند.

وی گفتمان انقلاب اسلامی را گفتمان جهانی و انقلاب ما را یک انقلاب ارزشی دانست و تصریح کرد: گفتمان جهانی هزینه جهانی هم دارد که باید پرداخت شود کار امروز زیادتر از گذشته است در هشت سال دفاع مقدس همه دشمن را می شناختند اما امروز دشمن با همجمه فرهنگی و استحاله فرهنگی  تلاش می کند تا بی حجابی و ولنگاری را در جامعه ترویج با گسترش ضد ارزش ها ،فرهنگ ملت ما را تغییر دهد و از این طریق به جمهوری اسلامی ضربه وارد کند.

وی وارد کردن تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمن بر ملت ایران را شیوه دیگر مبارزه استکبار با نظام جمهوری اسلامی خواند و بیان کرد: دشمن در جریان مقاومت لبنان، سوریه ، عراق و افغانستان که رهبریت همه این جریان های مقاومت در جهان اسلام با امام خامنه ای بوده زخم خورده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید امروز دشمن را شناخت ، محکم در برابرش ایستاد و قلب اش را نشانه گرفت، گفت: باید قدر شهدا را بیشتر بدانیم که با حس مسوولیت پذیری و نجات جامعه در برابر زور ، ظلم، استکبار و استثمار مقاومت و ایستادگی کرده و جان عزیزشان را در این مسیر نثار کردند تا زمینه ظهور فراهم شود.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست