• تاریخ: اکتبر 25, 2019
  • شناسه خبر: 27465

انتقاد امام جمعه رودسر از مدیریت بحران گیلان

امام جمعه رودسربا انتقاد از ضعیف بودن مدیریت بحران استان گیلان گفت: خواست مردم از مسوولین مدیریت کردن است نه بازدید و تهیه خبر که این مسئله دردی را از مردم حل نمی کند. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته شهرستان رودسر با اشاره به بارش های فصلی پائیز و زمستان اظهار کرد: استان گیلان باران خیز بوده و شناسایی نقاط آسیب پذیر و حل مشکلات آن ضروری است.

وی بارش باران را رحمت الهی خواند و افزود: مسوولین با مدیریت صحیح تلاش کنند تا بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل به املاک و ارزاق مردم آسیبی وارد نشود.

امام جمعه رودسر با اشاره به بارش های چند روز اخیر و ایجاد خسارت در سطح گیلان و شهرستان رودسر خاطر نشان کرد: بخاطر آبگرفتگی یک نقطه مردم کیلومترها از شلمان تا رودسر در ترافیک ماندند حق مردم این نیست.

وی با انتقاد از ضعیف بودن مدیریت بحران استان گیلان گفت: بارش های شدید باز در راه است آقایان مسوول باید همین طور مدیریت کنید که باز مردم آسیب ببینند، نمی دانم فلسفه وجودی ستاد بحران کشور کجا باید تعبیر شود وقتی جمعی عضو ستادی می شوند باید مناطق آسیب پذیر را شناسایی و از قبل نقاط آسیب پذیر را واکسنیه کنند.

روحانی با بیان اینکه در زمان استاندار پیشین با بازدید از مناطق آسیب دیده شهرستان رودسر دستوراتی داده شد، تصریح کرد: تاکنون گامی برای اجرای دستورات صادر شده برداشته نشده طبیعی است با آغاز بارش ها همان آسیب ها و آبگرفتگی ها در سراسر منطقه مشاهده خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح زیرساخت ها برای مانع شدن از آبگرفتگی ها و وارد شدن خسارات افزود: آقای استاندار انقلاب به ما نیاموخته که با نشستن در اتاق و فرمان دادن مشکلات را حل کنیم در زمان جنگ رهبرمان و فرماندهان لشکر با در دست داشتن اسلحه در خط مقدم بودند و رزمندگان پشت سرشان می رفتند در اتاق در بسته و زیر کولرهای گازی جنگ اداره نشده است.

خطیب جمعه رودسر خطاب به رئیس ستاد بحران استان گیلان که مردم بازدید کننده نمی خواهند، گفت: خواست مردم از مسوولین مدیریت کردن است نه بازدید و تهیه خبر که این مسئله دردی را از مردم حل نمی کند.

وی با انتقاد از محقق نشدن وعده های مسوولین برای جبران خسارت های ناشی از حوادث طبیعی اظهار کرد: هر وقت حادثه ای رخ می دهد وعده هایی هم داده می شود اما به حقیقت پیوستن این وعده ها را مردم با چشم خودشان می بینند مسوولین شما را به خدا اگر می خواهید جبران خسارت کنید حداقل سرعت ببخشید و منت هم بر سر مردم نگذارید.

روحانی با قدردانی از زحمات نیروهای امدادی ، خدماتی و امنیتی در جریان آبگرفتگی های اخیر افزود: مدیران دستگاه ها و ادارات در میدان حضور داشتند و بعضاً کاری از دست شان بر نمی آمد و این نشانه ضعف مدیریت کلان کشور است که نباید پس از ۴۰ سال از عمر انقلاب این گونه مدیریت شود.

وی با اشاره به سالروز شهادت حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی گفت: حسین فهمیده نوجوان ۱۳ ساله ای بود که برای دفاع از مرزهای کشور زیرتانک دشمن رفت و شهید و کم نیستند این سرو قامتان دلیر در کشور که جوانان و نوجوانان برای رسیدن به سعادت از آنان الگوپذیر داشته باشند.

امام جمعه رودسر با اشاره به اینکه تکیه امام راحل به جوانان در دوران دفاع مقدس موجب شد تا پیروز میدان باشیم، افزود: به گفته رهبر معظم انقلاب تکیه مسوولین به جوانان متعهد و انقلابی می تواند کشور را از اوضاع بهم ریخته اقتصادی رها کند.

روحانی با گرامیداشت هفته وقف آن را صدقه جاریه خواند که تا روزی که روزگار باشد ماندگار خواهد بود، گفت: دست اندرکاران وقف جوری از نیت واقف مراقبت و مواظبت کنند که مردم به سوی وقف تشویق شوند.

وی با اشاره به دستگیری مدیر کانال آمد نیوز توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: کشور فرانسه در واقع اردوگاهی برای ضد انقلابیونی که دست شان به خون مردم آلوده است شده و از آنان حفاظت می کند.

خطیب جمعه رودسر خطاب به مسوولین کشوری که برای حل مشکلات کشوری دل امید به خارج ازمرزها دوخته اند گفت: فرانسه خودش را دلال مذاکره ایران و آمریکا نشان می دهد به کسی که ضد انقلاب را در دل خود محافظت می کند چگونه می توان اعتماد کرد چرا مسوولین از تریبون های رسمی کشور با کلید واژه تعامل به سیاست بازی های دشمنان نظام و ملت ایران رسمیت می دهند.

وی با اشاره به اینکه نه تنها فرانسه بلکه اربابش آمریکا نیز قابل اعتماد نیست ، افزود: آقایانی که شروع کننده برجام بودید وعده هایی که برای کاهش تعهدات برجامی در گام چهارم دادید محقق کنید امروز با کلمه تعامل با منافع مردم ، انقلاب و خون شهیدان بازی نکنید که ملت در جای خود پاسخ اش را خواهد داد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست