• تاریخ: سپتامبر 27, 2019
  • شناسه خبر: 27415

لزوم توجه به جوانان متعهد برای حل مشکلات اقتصادی کشور

امام جمعه رودسر با تاکید بر لزوم توجه به جو.انان متعهد و انقلابی با تکیه بر توان داخلی افزود: آن چیزی که می تواند کشور را از این وضعیت خارج کند و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کند بها دادن به جوانان انقلابی است تا ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رودسر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ملت ایران همیشه در برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی کرده اند.

وی بر لزوم پررنگ تر پرداختن به هفته دفاع مقدس برای تبیین روحیه مقاومت و ایستادگی در جوانان افزود: نظام استکباری پس از پیروزی ملت  ایران از حرکت عظیمی که بر اساس اسلام ناب محمدی به راه انداخته بودند که نباید زیر بار ظلم رفت و به کسی هم ظلم نکرد به وحشت افتادند و برای نابودی ریشه های انقلاب جنگ را بر ما تحمیل کردند.

امام جمعه رودسر با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی توسط رزیم بعثی عراق به سرکردگی استکبار و ارتجای عربی افزود: جنگی که قرار بود سه یا هفت روزه تمام شود دو هزار و ۸۷۷ روز ادامه پیدا کرد و دشمن قداره بند از همان ابتدا با دفاع جانانه ملت ایران مواجه شد.

وی با اشاره به ایثار، مقاومت و از خودگذشتگی ملت ایران در برابر دشمن تمام عیار تصریح کرد: ملت ما برای حفظ انقلاب اسلامی هزینه های سنگینی را پرداخت و درخت انقلاب با خون هزاران شهید تنومند شد.

روحانی با اشاره به اینکه صادر شدن انقلاب به جهانیان در جنگ اتفاق افتاد، گفت: مظلومیت ملت ایران و سپر متجاوزان در جنگ ثابت شد و ما در این ایام دوستان و دشمنان خود را شناختیم.

وی محکم شدن ریشه های پربار انقلاب اسلامی را مدیون جنگ خواند و بیان کرد: در دوران دفاع مقدس ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب شکسته شد و حس برادری و وطن دوستی در این  ایام در نهاد یکایک مردم ما بارور شد.

خطیب جمعه رودسر با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس باعث شد تا تمام سردمداران فاسد در برابر اسلام احساس ذلت کنند، افزود:جنگ ما بیداری اسلامی را به دنبال داشت و موجب رشد آنچنانی صنایع نظامی ما شد.

وی وحدت و همدلی، ایمان به خدا و رهبری پیامبرگونه دو امام راحل و مقام معظم رهبری را عامل پیروزی ملت ایران دانست و گفت:امروز دشمن این سه عامل را نشانه گرفته تا بتواند نظام مقدس جمهوری اسلامی را نابود کند.

روحانی به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اشاره کرد و افزود: سخنرانی ایشان منطبق بر خواسته ملت ما بود هر چند که هیئت ایرانی نمی بایست با فرزندان شیطان بزرگ روی خوش نشان می دادند هر کس به عزت ملت ما خدشه ای وارد کند مدارا نمی کنیم .

وی خطاب به ابرجنایتکاران به ویژه  آمریکا و ارتجای عرب گفت:بدانید آن روز که ما غریبانه هشت سال جنگیدیم پوزه شما را به خاک مالیدیم امروزکه دست مان پر است بدانید اگر آتشی روشن کنید رِژیم کودک کش صهیونیست را با خاک یکسان می کنیم.

امام جمعه رودسر با تاکید بر لزوم توجه به جو.انان متعهد و انقلابی با تکیه بر توان داخلی افزود: آن چیزی که می تواند کشور را از این وضعیت خارج کند و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کند بها دادن به جوانان انقلابی است تا با استفاده از ظرفیت های داخلی از شرایط سخت امروز خارج شویم.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست