• تاریخ: سپتامبر 3, 2019
  • شناسه خبر: 27382

لزوم حضور گسترده مردم در اجتماع بزرگ تاسوعائیان رودسر

امام جمعه رودسر بر لزوم حضور گسترده مردم در اجتماع بزرگ تاسوعائیان این شهرستان گفت: ملت ایران با عاشورا و تاسوعا و برکت سیدالشهدا ریشه ظلم پهلوی را در ابتدای انقلاب و ریشه فتنه را در سال ۸۸ از زمین کند و برای همیشه نابود ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام تقی روحانی در نشست ستاد هماهنگی برگزاری تجمع بزرگ تاسوعائیان شهرستان رودسر که امروز در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: هفت سال است که مراسم اجتماع بزرگ تاسوعائیان در رودسر برگزار و به طور مستقیم از شبکه باران و شبکه های داخلی و برون مرزی پخش می شود.

وی با بیان اینکه امسال هم مانند سال های گذشته اجتماع عظیم تاسوعائیان شهرستان رودسر در میدان شهرداری رودسر برگزار می شود افزود: این مراسم از ساعت ۹ شب با حضور گسترده عزاداران حسینی از روستاها و شهرهای این شهرستان آغاز و تا ۱۱ شب ادامه دارد.

امام جمعه رودسر بر لزوم حضور چشمگیر و گسترده مردم شهرستان رودسر در این اجتماع حسینی تاکید کرد و گفت: آنچه که دشمن از آن هراس و وحشت دارد شور حسینی است که اجتماع عظیم عزاداران حسینی که همه یک صدا فریاد یا حسین سر بدهند.

وی با دعوت از همه اقشار مردم از روستایی تا شهری برای جضور پرشور در مراسم اجتماع بزرگ تاسوعائیان تصریح کرد:مردم با حضور گسترده خود در این اجتماع به دشمن  ثابت می کنند که پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب هنوز پای انقلاب و آرمان های امام (ره) و شهدا ایستاده اند و اسلام و انقبلاب حراست و پشتیبانی می کنند.

روحانی با بیان اینکه عظمت برگزاری تاسوعا، عاشورا و اربعین به اجتماع عظیم مردمی آن است افزود: ملت ایران با عاشورا و تاسوعا و برکت سیدالشهدا ریشه ظلم پهلوی را در ابتدای انقلاب و ریشه فتنه را در سال ۸۸ از زمین کند و برای همیشه نابود کرد.

وی برگزاری نماز ظهر عاشورا را مورد تاکید هیئت های عزاداران حسینی قرار داد و بیان کرد: امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و به شهادت رسیدعزاداری در هنگام اذان از منکرات است بنابراین هیئت ها در هنگام اذان ظهر عاشورا عزاداری ها را متوقف و پس از اقامه نماز به عزاداری ادامه دهند.

امام جمعه رودسر مساجد را مرکز فرهنگی جامعه خواند و افزود:برخی از مساجد گویی درشان تخته است و فقط در ایام ماه رمضان، دهه محرم و برگزاری مراسم اموات باز می شوند که لازم است تا هیئت های امنا حداقل در خصوص پخش اذان در سه وعده صبح ، ظهر و شب اهتمام بیشتری داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست