• تاریخ: آگوست 30, 2019
  • شناسه خبر: 27366

۳۱ هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در یک سال گذشته تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات به ۳۱ هزار روستا رسیده است گفت:از مجموع ۴۲ هزار روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور ۷۸درصد آن به این شبکه متصل شده است . ...

 به گزارش رصدرودسر، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز در مراسم افتتاح پروزه های شهرستان رودسر در پارک نارنج رحیم آباد درجمع خبرنگاران اظهار کرد:پروژه های رودسر با داشتن اعتبارات ۱۱ میلیارد تومان یکی از پروژه ها برای ارتقاء ارتباطات منطقه انجام گرفته است.

 به با اشاره به اینکه امروز رحیم اباد به توسعه نسل چهارم شبکه ملی اطلاعات متصل شده است افزود:در مناطق روستایی استان های گیلان و مازندران هم همین وضعیت را شاهد هستیم و در انجا هم نسل ۳ توسعه پیدا کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخی از شرکت هایی که خدمات را ارائه می کردند به دلیل تحریم کار خود را متوقف کرده بودند تصریح کرد:توسعه مناطق روستایی و مناطق شمالی کشور که بسیار پر جمعیت و پرتردد است با مشکل مواجه بود که برای حل آن تدابیری انجام و شتاب بیشتری داده شد.

 وی با بیان اینکه از چند ماه گذشته یک اتفاق خیلی خوبی را شاهد هستیم گفت: توسعه شبکه ملی اطلاعات در مناطق شمالی کشور که  جمعیت زیادی هم دارد در دستور کار است.

  جهرمی بیان کرد: در ۶ ماه آینده عقب‌ماندگی‌های که دو استان گیلان و مازندران داشتند رفع و طبیعتا کیفیت ارتباطات این مناطق بهتر خواهد شد.

ً وی با اشاره به اینکه در وزارت ارتباطات پروزه ها در قالب پروزه های روستایی افتتاح شده است افزود: توسعه‌ای که در یک سال گذشته صورت گرفته ۵استان را به صورت تجمیعی اعلام کر دیم.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:در یک سال گذشته تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات حدود ۳۱ هزار روستا از مجموعه ۴۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور است.

افزود: رشدی که در روستاها هستیم به عدد ۷۸درصد رسیده در حالی که این عدد در گذشته ۳۶درصد بود و امروز شاهد رشد بیش از دو برابری هستیم.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست