• تاریخ: آگوست 21, 2019
  • شناسه خبر: 27343

افتتاح ۴ پروژه آبزی پروری در رودسر و املش در هفته دولت

رئیس اداره شیلات رودسر و املش از افتتاح ۴ پروژه آبزی پروری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد. ...

علی اکبر قربان نیا ظهر امروز در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد: چهار پروژه آبزی پروری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان به مناسبت هفته دولت در رودسر و املش به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به افتتاح پرورش ماهیان خاویاری در روستای ناصرسرا در منطقه دیودره از بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان افزود: این پروژه با ظرفیت ۱۵ تن برای پنج نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است

رئیس اداره شیلات رودسر و املش با بیان اینکه در سال گذشته مجموعاً چهار مرکز تولید ماهیان خاویاری با ظرفیت تولید حدوداً ۱۰۰ تن در رودسر فعال بوده است تصریح کرد: با تلاش های انجام شده تولید ماهیان خاویاری به ۱۱ مزرعه ارتقاء یافته و ظرفیت تولید آن بالغ بر ۲۰۰ تن رسیده است.

وی از استحصال ۷۵۰ کیلوگرم خاویار پرورشی به ارزش شش میلیارد تومان در مزارع شهرستان رودسر در سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان تولید خاویار نقطه عطفی در توسعه این شهرستان بوده و توانسته از رتبه شش استانی به رتبه دوم بعد از تالش ارتقاء یابد.

قربان نیا با اشاره به افتتاح پرورش ماهیان سردابی با ظرفیت ۱۰ تن قزل آلا در قاضی محله هادیکیاشهر بخش کلاچای بیان کرد:برای اجرای این پروژه بالغ بر ۳۲۰ میلیون تومان سرمایه گذاری شده و برای سه نفر اشتغال مستقیم فراهم کرده است.

فعالیت ۱۴۰ مزرعه پرورش ماهی در رودسر

وی از فعالیت ۱۴۰ مزرعه پرورش ماهی با برآورد تولید هزار و ۲۷۰ تن در شهرستان رودسر خبر داد و افزود: به لحاظ اعطای تسهیلات بانکی از طرح توسعه اشتغال فراگیر روستایی و افزایش مزرعه به این تولید رسیدیم و در مقایسه با سال گذشته یک جهش و رشد دو برابری را در شهرستان رودسر شاهد هستیم.

رئیس اداره شیلات رودسر و املش با اشاره به افتتاح پروژه پرورش زالوی طبی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان در املش گفت: این پروژه با ظرفیت تولید ۵۰ هزار قطعه در سال برای دو نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی از پرورش ماهیان خاویاری با اعتبار ۵۰ میلیون تومان در املش خبر داد و افزود: این پروژه با ظرفیت توید دو تن در سال برای یک نفر اشتغال فراهم کرده است.

قربان نیا ظرفیت تولید ماهیان پرورشی در املش را بیشتر از نوع مزرعه خرد آبزی پروری( مشاغل خانگی) اعلام و تصریح کرد: تعداد ۷۰ مزرعه پرورش ماهی با برآورد تولید ۲۲۵ تن در املش فعالیت دارند.

وی با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان رودسر که در دستور کار اداره شیلات قرار دارد افزود: ۱۱ طرح صنعتی پرورش ماهیان خاویاری و قزل آلا با مجموع ظرفیت ۵۵ تن خاویاری و ۸۳۰ تن قزل آلا و ۴۰ تن مشاغل خانگی قزل آلا با برآورد سرمایه گذاری هفت میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومان برای ایجاد ۹۲۵ تن ظرفیت تولید وجود دارد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست