• تاریخ: آگوست 16, 2019
  • شناسه خبر: 27330

آب ۱۳۰ رودخانه به دریای کاسپین می ریزد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودسر با اشاره به اینکه دریای کاسپین بزرگترین دریاچه جهان است گفت: آب ۱۳۰ رودخانه به این دریاچه می ریزد. ...

 به گزارش رصدرودسر،علی محمدپور عصر امروز در مراسم ششمین جشنواره مجسمه های شنی شهرستان رودسر به مناسبت روز دریای کاسپین که در ساحل سارینای شهر واجارگاه از بخش کلاچای برگزار شد اظهار کرد: برگزاری این جشنواره آشنایی قشر جوان جامعه با طبیعت و عناصر طبیعی مانند ماسه برای خلق آثار هنری است.

وی افزود: دریای کاسپین از گذشته های خیلی دور بخشی از دریای تتیس است که اقیانوس آرام و اطلس را به هم وصل می کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودسر با اشاره به اینکه دریای خزر بزرگ ترین دریاچه جهان است گفت: این دریاچه ۴۲۰ کیلومتر مربع وسعت دارد که سطح آن ۲۸ متر پائین تر از سطح سایر دریاهاست و عمیق ترین بخش این دریاچه در حاشیه کشور ایران قرار دارد.

وی با بیان اینکه آب ۱۳۰ رودخانه به دریای کاسپین می ریزد تصریح کرد: به دلیل اینکه عمیق ترین آب دریاچه کاسپین در حوزه کشور ایران قرار دارد بنابراین جریان دریایی سبب می شود تا بار آلودگی  سواحل کاسپین در کشور ما بیشتر باشد و این امر می طلبد تا در حراست و حفاظت از نعمت خدادی تلاش بیشتری کنیم.

به گزارش رصدرودسر بیش از ۵۰ نفر در ششمین جشنواره مجسمه های شنی شرکت داشتند که به ۲۰ اثر برگزیده جوایز ارزنده ای تعلق گرفت.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست