• تاریخ: آگوست 10, 2019
  • شناسه خبر: 27310

رسالت بزرگ خبرنگاران تزریق امید در جامعه است/ لزوم پرهیز از سیاه نمایی و تخریب

امام جمعه رودسر با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فاصله بین مردم و مسوولان گفت: رسالت بزرگ خبرنگاران تزریق امید بین مردم با ایجاد همدلی و هم سویی در جامعه است. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان رودسر که در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر برگزار شد اظهار کرد: رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران و کسانی است که نسبت به مردم و جامعه احساس مسوولیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن تلاش می کند تا به طرق مختلف با ایجاد فاصله بین مردم و مسوولان در جامعه ناامیدی ایجاد کند افزود: رسالت بزرگ یک خبرنگار با توجه به شرایط حاکم بر جامعه امروز تقویت امید بین مردم  با ایجاد همدلی و هم سویی در جامعه است.

لزوم پرهیز از سیاه نمایی و تخریب

امام جمعه رودسر خطاب به رسانه ها و خبرنگاران برای پرهیز از سیاه نمایی و تخریب و دلسرد کردن مردم از خدمات نظام تصریح کرد: اگر خبرنگاری با تهیه یک خبر ناامیدی را به جامعه تزریق کند در وافع در جبهه دشمن خواهد بود و یقیناً روزی با صورت به زمین می خورد.

وی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری شبیه کار انبیاست و خبرنگاران باید بین مردم بروند درد دل آن ها را بشنوند و به گوش مسوولان برسانند گفت: یک خبرنگار در عرصه خبری نباید وام دار تفکر خاصی باشد باید منافع عمومی را در نظر بگیرد.

روحانی با اشاره به اینکه خبرنگاران نباید اسیر اصحاب قدرت و ثروت شوند افزود: یک خبرنگار باید بتواند مطالبه گر باشد و در چارچوب قانون فرهنگ آرمانی جامعه را داد بزند.

وی با اشاره به نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه به دور از شایعه پراکنی بیان کرد:انتقاد سازنده خوب است و به حل مشکلات کمک خواهد کرد اما انتقاد غیرواقع و تخریب کننده، خلاف اخلاق خبرنگاری است.

ضرورت ترک میز خدمت از سوی مدیران ضعیف و تحویل آن به مدیران با لیاقت

امام جمعه رودسر با تاکید بر لزوم ترک میز خدمت از سوی مدیران ضعیف و تحویل آن به مدیران با لیاقت و قوی گفت: مدیرانی که خوب عمل نمی کنند نباید با بی تدبیری برخی مسوولان ضعف آن ها را توجیه کرد بلکه مدیران لایق باید مورد تشویق قرار گیرند و ازمدیران نالایق انتقاد نمود.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست