• تاریخ: آگوست 1, 2019
  • شناسه خبر: 27284

اهدای خون بیش از ۲ هزار نفر در رودسر

رئیس پایگاه انتقال خون رودسراز اهدای خون دو هزار و ۱۲۰ نفر طی چهار ماهه نخست امسال در این شهرستان خبر داد. ...

رضا جهانباز امروز در گفت و گو با رصدرودسر، با گرامیداشت روز اهدای خون اظهار کرد: اهدا کنندگان خون، سنگ بنا و پایه های اصلی تامین خون سالم و کافی به نیازمندان خون هستند.

وی از اهدای خون دو هزار و ۱۲۰ نفر طی چهار ماهه نخست امسال در رودسر خبر داد و افزود: افرادی که به صورت داوطلبانه و بدون هیچ گونه چشم داشت مادی این مایه حیات را به همنوعان خود اهدا می کنند نمونه کامل از تجلی حس بشردوستی و ایثار هستند.

رئیس پایگاه انتقال خون رودسر با بیان اینکه عده ای برای ادامه حیات خو به دریافت خون نیازمند هستند تصریح کرد: خون های اهدایی برای بیماران تالاسمی ، دیالیزی ، تصادفی، سرطانی، نوزادان، زنان و زایمان و جراحی به بیمارستان شهید انصاری رودسر و نیکوکار املش ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه هر فرد اهدا کننده می تواند ۴۵۰ سی سی خون اهدا کند که می تواند حان سه نفر را نجات دهد افزود: افرادی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال دارند می توانند خون اهدا کنند.

جهانباز با بیان اینکه ۸۵ درصد خون های مورد نیاز درخواست کنندگان از نوع Rh مثبت است گفت: بر روزی خون های اهدایی از طریق سیستم اتوماسیون ، آزمایش های الایزا برای بیماری های مختلف مانند ایدز، سفلیس و انواع هپاتیت ها انجام می شود تا خون سالم به نیازمندان خون اهدا شود.

وی با تاکید بر لزوم ورود خیرین برای تقویت و توسعه تجهیزات پایگاه انتقال خون رودسر بیان کرد:           علاوه بر اینکه ساختمان کنونی انتقال خون رودسر به صورت امانت در اختیار این سازمان قرار دارد و نیازمند احداث یک ساختمان مستقل است این پایگاه نیازمند تقویت تجهیزاتی مانند یخچال های مخصوص نگه داری خون و تخت خون گیری است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست