• تاریخ: تیر ۳۰, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27271

بی‌توجهی مسؤولین باعث ناکارآمدی کارخانه کمپوست رودسر شد

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه متأسفانه کارخانه کمپوست امروز نه‌تنها برای شرق گیلان بلکه برای شهر رودسر هم پاسخگو نیست، گفت: بی‌توجهی مسؤولین باعث شده که عملاً کارخانه کمپوست رودسر ناکارآمد باشد. ...

به گزارش رصدرودسر، اسدالله عباسی امروز در همایش دهیاران شهرستان های رودسر و املش که در سالن شهید آوینی اداره ارشاد رودسر برگزار شد به بحث زباله و مدیریت پسماند در این شهرستان ها اشاره و اظهار کرد: کارخانه کمپوست رودسر که قرار بود با نظارت و مدیریت سازمان محیط زیست برای ۱۶ شهر در شرق گیلان اجرا شود متاسفانه نافص انجام شد و کارخانه را ناقص  به شهرداری رودسر تحویل دادند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه کارخانه کمپوست امروز نه تنها برای شرق گیلان بلکه برای شهر رودسر هم پاسخگو نیست افزود: بی توجهی مسوولان باعث شده که عملاً کارخانه کمپوست رودسر ناکارآمد است در حالیکه قرار بود این کارخانه با تولید کمپوست درآمدزایی ایجاد کند اما این اتفاق نیفتاد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس  با اشاره به اینکه امروز یکی از مدعیان در خصوص کارخانه کمپوست رودسر، محیط زیست است تصریح کرد: محیط زیست استان گیلان در زمان اجرای این پروژه خوب عمل نکرده این کارخانه نیازمند کامل شدن بوده تا بخشی از مشکلات را حل کند و این به مدیریت فنی و صحیح نیازمند است.

وی با تاکید براینکه هیچکدام در خصوص پسماند شهرستان های رودسر و املش خوب عمل نکردیم گفت: همگی با انواع و اقسام آلودگی با پرتاب زباله در حاشیه جاده ها و دفن غیراصولی و غیربهداشتی زباله سلامت همدیگر را به مخاطره انداختیم اگر این شیوه ادامه پیدا کند استان های شمالی شرایط بدی پیدا خواهد کرد با کمک دولت و وزارت کشور باید تلاش کنیم تا استان های شمالی را نجات دهیم.

عباسی با اشاره به اینکه شهرستان های رودسر و املش دارای فرصت های زیادی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است افزود: تعدادی از شهرهای ما مثل رودسر، کلاچای و چابکسر ساحلی بوده که می تواند منبع درآمدی بر منطقه باشد اما متاسفانه این سواحل بکر و زیبا بلا استفاده مانده و بدون هیچ استراتژی و با شرایط سلیقه ای عمل می شود و برای شهرهای کوهپایه ای املش، رانکوه و رحیم آباد اجرای طرح های نوآورانه که به درآمد پایدار بیانجامد ضروری است.

وی موضوع مهم و مشترک شهرداران و دهیاران شهرستان های رودسر و املش را مشکل زباله دانست و گفت: برای حل این معضل زیست محیطی که به خط قرمز رسیده عزم و اراده جدی تری نیازمند است.

نماینده مردم رودسر و املش بحث  تجهیزماشین آلات برای شهرداری ها، توزیع قیر رایگان برای اجرای توسعه عمران شهری و روستایی، بازنگری طرح هادی و رفع موانع طرح تفضیلی شهرها را مهم ترین موارد درخواستی شهرداران و دهیاران اعلام کرد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست