• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27256

۴۲ درصد جمعیت رودسر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است

رئیس تامین اجتماعی رودسر با اشاره به اینکه ۴۲ درصد جمعیت رودسر تحت پوشش تامین اجتماعی است گفت: در سال گذشته ۶۲۴ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ريال انواع مستمری و تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان پرداخت شده است. ...

محمد هرمزی امروز در گفت و گو با خبرنگار رصدرودسر، سازمان تامین  اجتماعی را بزرگترین سازمان بیمه ای کشور خواند و اظهار کرد: ماموریت اصلی این سازمان پوشش کارگزاران مزد و حقوق بگیر به صورت اجباری و صاحبان حرف ، مشاغل آزاد ، بیمه شدگان اختیاری و سایر گروه های بیمه ای اعم از رانندگان ، باقندگان و بیمه شدگان توافقی است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی شعبه رودسر در پایان سال ۹۶ به تعداد ۱۱ هزار و ۳۱۷ نفر بیمه شده اصلی و سه هزار و ۲۴۴ نفر مستمری بگیر بوده است افزود: در پایان سال ۹۷ بیمه شده گان به ۱۲ هزار و ۵۳ نفر و تعداد مستمری بگیر به سه هزار و ۵۲۳ نفر رشد داشته است.

رئیس تامین اجتماعی رودسر بهره مندی خدمات این سازمان در شهرستان رودسر را ۳۴ هزار و ۹۷۰ نفر در قالب ۴۲ درصد جمعیت این شهرستان را تحت پوشش قرار داده است گفت: رشد بیمه شدگان و مستمری بگیران سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به ترتیب ۶ درصد و ۸ درصد است.

وی با بیان اینکه پوشش بیمه ای کارگران به افزایش اطمینان خاطر و ایجاد امنیت روحی و سلامت جسمی در نهایت ارتقای بهره وری نیروی کار منجر می شود تصریح کرد: بر اساس قانون، تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی بوده که بخش عمده منابع مالی از محل حق بیمه ها با مشارکت بیمه شده و کارفرما تامین می شود و متکی به منابع دولتی نیست به همین دلیل دارایی ها ، سرمایه های آن متعلق به اقشار تحت پوشش در نسل های متوالی است.

هرمزی پرداختی های کمک های کوتاه مدت تامین اجتماعی شامل غرامت، دستمزد، کمک ازدواج، کمک بارداری ، بیکاری و پروتز و اروتز به بیمه شدگان رودسری در یک ساله ۹۷ را مبلغ ۴۲ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ريال اعلام کرد و افزود: تعهدات بلند مدت شامل مستمری بازنشستگی، کارافتادگی و بازماندگان در سال گذشته ۵۸۱ میلیارد و ۳۷۲ میلیون ريال به بیمه شدگان پرداخت شده است.

وی پرداخت بیمه بیکاری را از دیگر اقدامات سازمان تامین اجتماعی خواند و گفت: در سال گذشته بیمه بیکاری به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون ريال به ۲۲۸ نفر پرداخت شده است.

رئیس تامین اجتماعی رودسر افزود: میزان رشد گروه های تحت پوشش در سال ۹۷ بیمه زنان خانه دار با رشد ۳۰ درصد ۷۶۷ نفر بوده است.

وی از افتتاح کارگزاری تامین اجتماعی در شهرستان رودسر به مناسبت هفته تامین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: روان سازی امور فعالیت ها ، ارتقا سطح رضایت مندی در مخاطبان ، نهادینه و نظامند نمودن سیاست برون سپاری از اهداف راه اندازی این کارگزاری است.

هرمزی اجرای طرح پرونده الکترونیک با هدف ساماندهی مستندات، تسریع و تسهیل در ارائه خدمات ، جذف مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری در خصوص صدور و تمدید اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی از دیگر اقدامات در دست اقدام تامین اجتماعی رودسر اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه تعهدات درمانی و درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی شعبه رودسر از ویزیت و دارو به صورت رایگان انجام می شود افزود: تامین اجتماعی شعبه رودسر از تعداد ۱۲۴ شعبه گیلان در شش ماه نخست سال گذشته رتبه ۱۳ کسب کرده است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست