• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27262

۳۷ درصد جمعیت املش زیرپوشش تامین اجتماعی هستند

رئیس اداره تامین اجتماعی املش گفت: ۳۷ درصد جمعیت این شهرستان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند. ...

نصرت الله پورقربان امروز در گفت و گو با خبرنگار  رودسر، تحقق عدالت اجتماعی ، تامین سطح متناسب معاش و تضمین آن برای احاد مردم ، فراهم کردن زمینه مناسب برای تحقق رشد و توسعه پایدار ، ایجاد آرامش روانی و اجتماعی و ایجاد امنیت اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی به منظور فراهم آوردن زمینه های رشد و تعالی انسان را از مهم ترین رسالت نظام تامین اجتماعی در کشور خواند.

وی به مهم ترین تعهدات سازمان تامین اجتماعی نسبت به بیمه شدگان اشاره و اظهار کرد: حمایت در برابر حوادث بیماری ها و بارداری، کمک هزینه ازدواج ، غرامت دستمزد ایام بارداری ، مقرری بیمه بیکاری، پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی ، مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان و کمک هزینه کفن و دفن از این تعهدات این سازمان است.

۳۷ درصد جمعیت املش زیرپوشش تامین اجتماعی است

رئیس اداره تامین اجتماعی املش با اشاره به اینکه ۳۷ درصد جمعیت این شهرستان در قالب ۱۷ هزار و ۳۱۵ نفر تحت پوشش تامین اجتماعی است افزود: تعداد شش هزار و ۱۹۵ نفر بیمه شده اصلی، یک هزار و ۳۳۷ نفر مستمری بگیر و ۱۴۷ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری تامین اجتماعی شعبه املش هستند.

وی حجم پرداخت تعهدات کوتاه مدت تامین اجتماعی شامل غرامت دستمزد ناشی و غیرناشی از کار، کمک ازدواج ، پروتز و اروتز و کمک ایام بارداری به بیمه شدگان املشی در یک ساله ۹۷ را مبلغ یک میلیارد و ۹۲ میلیون ريال اعلام و تصریح کرد: تعهدات بلند مدت به مبلغ ۲۱۵ میلیارد و ۸۶۷ میلیون ريال و مقرری بیمه بیکاری به میزان هشت میلیارد و ۵۸۵ میلیون ريال به بیمه شدگان در سال گذشته پرداخت شده است.

پورقربان از فعالیت یک هزار و ۵۰۰ کارگاه در حوزه عمل تامین اجتماعی شعبه املش خبر داد و افزود: در سال ۹۷ تعداد ۱۱ هزار و ۶۰۵ جلد دفترچه درمانی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران صادر شده است.

حجم مطالبات تامین اجتماعی املش از کارفرمایان و بیمه شدگان ۴۳ میلیارد ريال است

وی میزان مطالبات تامین اجتماعی شعبه املش از کارفرمایان و بیمه شدگان را ۴۳ میلیارد ريال اعلام کرد و گفت: مهم ترین شاخصه آمار فعلی توجه جدی مردم و هدف دار آنان به ارزش های تامین اجتماعی در طول سال های اخیر بوده که نشانگر اهمیت وجود صندوق تامین اجتماعی به منظور دلگرمی آحاد جامعه است.

رئیس اداره تامین اجتماعی املش بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت های جامعه در خصوص افزایش تعداد کارگران بیمه اجباری برای ایجاد دلگرمی در حوزه کارگری تاکید کرد و افزود: با توجه به افزایش بازنشستگان باید توجه جدی به امور بازنشستگان و لحاظ نمودن منابع مالی در صندوق از طرف دولت صورت گیرد تا پرداخت مستمری با چالش رو به رو نگردد.

تاکید بر استقرار شعبه بانک رفاه کارگران در املش

وی با گلایه مندی از ریاست بانک رفاه کارگران استان گیلان در خصوص کوتاهی های صورت گرفته برای ایجاد یک شعبه از این بانک در شهرستان املش جهت رفاه حال بیمه شدگان بیان کرد:  از همکاری و همراهی های فرماندار املش و معاونین این فرمانداری با تامین اجتماعی این شهرستان در راستای پیشبرد اهداف سازمانی این اداره قدردانی می کنم.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست