• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27249

پرداخت ۸۳ درصد از مطالبات چای‌کاران

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۶۷ هزار تن برگ سبز چای از چای کاران خریداری شده است گفت:با تلاش های صورت گرفته ۸۳ درصد از مطالبات چای کارن پرداخت‌شده است. ...

به گزارش رصدرودسر، حبیب جهانساز شامگاه سه شنبه در نشست با فعالان حوزه چای در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان اظهار کرد: تا قبل از سال ۷۹ چای از نظر درآمدی محصول برجسته استان گیلان بود اما مدتی بعد با افول مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه بهترین باغات چای مربوط به  استان‌های شمالی است افزود: متاسفاته به دلیل حمایت نشدن صنعت چای در سال های اخیر  باغات چای در استان‌های شمالی رها شد و مساحت آن  از ۳۲ هزار هکتار به ۱۹ هزار هکتار تقلیل یاقت و‌ مابقی چون تغییر کاربری نشده باید برای کشت دوباره چای تلاش کرد.

رئیس سازمان چای کشور چای‌کاری را یکی از شغل‌های پردرآمد برای مردم و تاثیرگذار در اقتصاد منطقه دانست و تصریح کرد: متاسفانه در این مدت یک فعالیت اقتصادی برای چای‌کاران تعریف‌نشده است دولت چای را از باغداران خریده کرده و به کارخانه‌داران فروخته است اما کارخانه‌داران قدرت فروش چای را نداشتند.

وی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات چای را از اقدامات خوب دولت در حمایت از چای کاران خواند و‌ گفت: ۵۵ هزار خانوار در استان های شمالی برای تولید چای فعالیت می‌کنند که این صنعت توانسته ۲۰۰ هزار اشتغال در۱۷۰ کارخانه ایجاد کند.

جهان ساز با اشاره به اینکه تاکنون ۶۷ هزار تن برگ سبز چای خریداری‌شده است افزود: با تلاش‌های صورت گرفته ۸۳ درصد از مطالبات چای کارن پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست