• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27246

نبود آمار سرانه مصرف چای در کشور از چالش های حوزه صنعت چای است

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای نبود آمار سرانه مصرف چای در کشور را یکی از چالش های حوزه صنعت چای خواند و گفت: برای برنامه ریزی مناسب در حوزه چای و اینکه دلالان نتوانند به‌راحتی واردات کنند تعریف سرانه مصرف چای در کشو ...

به گزارش رصدرودسر، ذبیح‌الله نیکفر شامگاه سه شنبه در نشست با فعالان حوزه چای در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان با تاکید بر اهتمام همه مسوولان در حل مشکلات تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اظهار کرد: حمایت از مصرف‌کنندگان و‌ تولیدکنندگان ضروری بوده و این امر در اشتغال پایدار منطقه تاثیرگذار است.

وی به حذف ارزش‌افزوده از سوی دولت برای چای و برنج اشاره کرد و افزود: این اقدام صورت گرفته برای تولیدکنندگان انجام‌شده و واردکنندگان بهانه‌ای برای حذف ارزش افزوده بوده‌ است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت استمرار حذف ارز دولتی در حوزه چای برای توسعه و پیشرفت این صنعت تاکید کرد و گفت :اگر افزایش تعرفه واردات و ارز حذف‌شده به تولید و صنعت چای اختصاص داده شود برای چای‌کاران و کارخانه‌داران مؤثر است.

وی  نبود آمار سرانه مصرف چای در کشور را یکی از چالش های حوزه صنعت چای خواند و افزود: برای برنامه ریزی مناسب در حوزه چای و اینکه دلالان نتوانند به‌راحتی واردات کنند تعریف سرانه مصرف چای در کشور لازم است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست