• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27242

تاکید بر شناسنامه‌دار کردن چای در کشور

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بر ضرورت شناسنامه دار کردن چای در کشور برای جلوگیری از قاچاق این محصول تاکید کرد. ...

به گزارش رصدرودسر، عباس تابش شامگاه سه شبه در نشست با فعالان حوزه چای در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان به اقدامات و حمایت های خوب دولت در حوزه چای به ویژه حذف ارز دولتی از واردات اشاره و اظهار کرد: قیمت‌گذاری چای بر اساس تحلیل‌ها انجام می شود که برای قیمت گذاری مناسب این محصول نیازمند ارائه آمارها و‌ تحلیل‌های به‌موقع و‌ دقیق از زنجیره تولید چای است.

وی لازمه افزایش رقابت در بین چای‌کاران را ورود بخش خصوصی خواند و افزود: بخش خصوصی دارای ظرفیت بسیار خوبی ‌در حوزه سرمایه‌گذاری است که اگر تنوع سازی در حوزه چای ایجاد شود می تواند در اشتغال و اقتصاد منطقه تاثیرگذار باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجازت با تأکید بر ضرورت شناسنامه‌دار کردن چای در کشور برای جلوگیری از قاچاق این محصول تصریح کرد: اگر میزان تولید و مصرف چای در کشور برابر بود واردات چای به تولیدکننده ضربه وارد می‌کرد اما میزان مصرف و‌ تولید چای برابر نبوده بنابراین برای شناسایی تأمین و توزیع چای ایرانی ،شناسنامه‌دار کردن چای ضروری است.

تابش لاهیجان را به عنوان یک شهرستان پایلوت در شناسنامه‌دار کردن چای در جلوگیری از قاچاق اعلام کرد و افزود: ارز دولتی به واردات چای برنمی گردد و لازم است تا چای کاران از این فضا برای تولید بهتر و بیشتر و کارخانه داران با به روز کردن دستگاه ها و تکنولوژی خود در تولید با کیفیت تر تلاش کنند. انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست