• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27252

بهره‌مندی ۳۰۰۰ مددجوی تحت پوشش املش از حمایت‌های بهزیستی

سرپرست اداره بهزیستی املش با اشاره به اینکه تأمین و عرضه خدمات حمایتی از وظایف سازمان بهزیستی است، گفت: سه هزار نفر از مددجویان املشی زیر پوشش بهزیستی قرار دارند و از حمایت‌های این سازمان بهره‌مند می‌شوند. ...

سیما مهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار رصدرودسر، با گرامیداشت هفته بهزیستی اظهار کرد: از ۲۴ تا ۳۰ تیرماه هر سال به عنوان هفته بهزیستی نام‌گذاری شده است.

وی بهزیستی را نهادی دولتی برای کمک و ساماندهی به قشرهای آسیب پذیر جامعه خواند و افزود: این نهاد در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و امدادی به مددجویان تحت پوشش خود خدمات می‌دهد.

سرپرست اداره بهزیستی املش با اشاره به عملکرد این اداره در طول یک سال گذشته برای سه هزار نفر از افراد تحت پوشش این اداره بیان کرد: به تعداد ۸۵۰ نفر از توان‌خواهان و مددجویان تحت حمایت مستمری پرداخت شده است.

مهری با بیان اینکه در راستای افزایش ناشی از هدفمندی یارانه‌ها برای خانواده‌های یک نفره هر ماه یک میلیون و ۸۵ هزار ریال پرداخت می‌شود، گفت: دو نفره دو میلیون و ۱۵۵ هزار ریال، سه نفره دو میلیون و ۸۹۰ هزار ریال، چهار نفره، سه میلیون و ۸۴۵ هزار ریال و پنج نفره، چهار میلیون و ۱۶۵ هزار ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به کمک هزینه به ۱۵ خانوار دارای سه قلو جمعاً به میزان ۱۵ میلیون ریال بیان کرد: برای ۲۱ دانشجو مبلغ ۱۹۰ میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی پرداخت شده است.

سرپرست اداره بهزیستی املش به پرداخت ماهیانه ۱۵ میلیون ریال کارمزد موسسه خیریه برای ۱۲۴ پرونده اشاره کرد و افزود: برای ۹۰۰ پرونده اجتماعی و CBR روستایی کلینیک مددکاری ساعی هر ماه ۹۲ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال و کارمزد ۷۰۰ پرونده مجتمع نورامید حدود ۸۷ میلیون ریال پرداخت شده است.

مهری با اشاره به پرداخت مستمری برای پنج فرزند امداد بگیر ماهیانه سه میلیون ۷۰۰ هزار ریال و بیمه تأمین اجتماعی برای ۹۷ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت از محل هدفمندسازی یارانه‌ها به مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال تصریح کرد: برای تحویل ۷۰ قوطی شیرخشک به متقاضیان واجدالشرایط، معافیت سربازی برای پنج نفر از نفر از افراد واجدالشرایط، معرفی ۱۰۳ نفر از افراد متقاضی تحت پوشش به کمیسیون پزشکی تشخیص معلولیت، تحویل ۱۶ دستگاه تشک مواج به افراد دچار زخم بستر، تحویل ۱۱ دستگاه ویلچر به ۱۱ معلول ضایعه نخاعی و فلج و تحویل ۱۱ دستگاه سمعک به معلولین ناشنوا اقدام شده است.

وی از پرداخت یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال به ۲۶۰ نفر از توانخواهان و مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: برای مناسب سازی، توانپزشکی، تعمیرات مسکن ، لوازم ضروری، و امرار معاش و سرمایه کار خیر و تحویل وسایل بهداشتی و دارویی به معلولان ضایعه نخاعی و سکته مغزی به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

سرپرست اداره بهزیستی املش با اشاره به پرداخت حق پرستاری به ۲۱ نفر از همسران معلولین ضایعه نخای ماهیانه به مبلغ ۷۸ میلیون ریال افزود: پرداخت ۱۵۶ میلیون ریال کمک هزینه تامین وسایل بهداشتی به توان‌خواهان ضایعه نخاعی ،پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب به تعدادی از توانخواهان، پرداخت کمک هزینه ودیعه مسکن و کمک هزینه ارتقای علمی و آموزشی امدادبگیران از دیگر فعالیت‌های حوزه توان‌بخشی و اجتماعی بهزیستی املش در سال ۹۷ است.

مهری با اشاره به فعالیت‌های واحد مشارکت و اشتغال بهزیستی املش تصریح کرد: کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به ۶ نفر به مبلغ ۶۰ میلیون ریال، کمک هزینه ساخت مسکن به ۱۴ نفر از به مبلغ ۴۶۰ میلیون ریال، تسهیلات اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر از به مبلغ دو هزار و ۶۶۰ میلیون ریال و حق سهم بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی به ۱۲ نفر از به مبلغ ۲۲۶ میلیون ریال از توان‌خواهان و مددجویان پرداخت شد.

وی با اشاره به پرداخت ۹۶ میلیون ریال به ۴۰ نفر از فرزندان توان‌خواهان و مددجویان در طرح حامی گفت: جمع‌آوری ۳۶ میلیون ریال زکات فطریه و ۱۸۰ میلیون ریال کمک‌های مردمی، ارائه سبد کالا غیرنقدی به ارزش ۹۵ میلیون ریال و کمک‌های داوطلبان به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال از دیگر فعالیت‌های حوزه مشارکت است.

سرپرست اداره بهزیستی املش با اشاره به فعالیت‌های امور پیشکیری تصریح کرد: طرح‌های پیشکیری از اعتیاد اجتماع محور موسوم به CB در پنج محیط شهری، روستایی و محل کار با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیون ریال، پرداخت یارانه به ۲۰ نفر به منظور درمان اعتیاد بیماران در مراکز ترک اعتیاد به مبلغ ۱۰ میلیون ریال و برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر شامل تجلیل از سه نفر از فعالان عرصه پیشگیری از اعتیاد، برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، برگزاری کلاس‌های آموزشی اجرا شد.

مهری از اجرای برنامه پیشگیری از تبلی چشم و معاینه یک هزار و ۴۶۴ کودک خبر داد و افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیون ریال اجرا شد که ۵۳ کودک مشکوک شناسایی و در نهایت پنج کودک دارای تنبلی چشم بودند.

وی اجرای طرح آموزش پیش از ازدواج و بعد از ازدواج و همچنین آگاه سازی پیشگیری از معلولیت‌ها برای دانش آموزان پایه یازده و دوازدهم، اجرای برنامه غربالگری شنوایی برای کودکان در مهدهای کودک، پرداخت تسهیلات به دو نفر از معتادان بهبود یافته به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال و اجرای طرح مدیریت مورد جهت حمایت از دو نفر از زنان معتاد بهبود یافته جهت مانایی در ترک را از دیگر فعالیت‌های بهزیستی املش اعلام کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست