• تاریخ: تیر ۱۹, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27231

جشن واگذاری ۱۳ هزار و ۴۳۴ فقره سند روستایی در لنگرود

جشن واگذاری ۱۳ هزار و ۴۳۴ فقره سند روستایی در شهرستان لنگرود با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی برگزار شد. ...

به گزارش رصدرودسر، عصر امروز جشن واگذاری ۱۳ هزار و ۴۳۴ فقره سند روستایی با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی در مسجد دریاسر بخش مرکزی شهرستان لنگرود برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری لنگرود در این مراسم جمعیت این شهرستان را ۱۴۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: جمعیت روستایی شهرستان لنگرود ۳۷ هزار نفر در قالب ۱۵ هزار خانوار است که در ۱۹۶ روستا ساکن هستند.

فرامرز مصطفوی با اشاره به اینکه ۳۲ درصد روستاهای شهرستان لنگرود در قالب ۱۶۷ روستا دارای طرح هادی است تصریح کرد: شاخص برخورداری طرح هادی روستایی در لنگرود ۴۱ درصد بوده و با شاخص استان برابری می کند اما اهتمام ویژه شهرستان ارتقای این شاخص برای رسیدن به رتبه کشوری که ۴۶ درصد بوده، و بزرگترین چالش در این مسیر تامین مصالح مورد نیاز است.

وی از واگذاری ۱۳ هزار و ۴۳۴ فقره سند روستایی در لنگرود خبر داد و افزود: از این تعداد یک هزار و ۱۷۶ فقره سند مر بوط به دریاسر بخش مرکزی این شهرستان است.

بهره برداری از طرح های عمرانی و زیرساختی در ۱۲ روستای لنگرود

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان در ادامه این مراسم از افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و زیرساختی  در ۱۲ روستای لنگرود با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: این پروژه ها به مساحت بیش از ۶۶ هزار مترمربع آسفالت در روستاهایی مانند پلت کله،پرشکوه، لیلاکوه ، دریاسر، تالش محله ، گل سفید و … اجرایی شده است.

محمد اکبرزاده با اشاره به تهیه و بازنگری طرح هادی در ۷ روستای لنگرود با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار افزود: شاخص برخورداری سند روستایی در این شهرستان ۴۴ درصد و در استان گیلان ۳۶ درصد بوده که لنگرود ۸ درصد از شاخص برخورداری استان موفق تر عمل کرده است.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مراسم مذکور شاخص برخورداری طرح هادی و صدور سند روستایی در این شهرستان را حاصل همدلی و همکاری مردم و مسوولان دانست و اظهار کرد: از مسوولان و دستگاه های زیربط انتظار داریم با در نظر گرفتن اعتبارات لازم شهرستان را در اجرای طرح هادی برای روستاهای این شهرستان به ویژه روستاهای بالای ۲۰ خانوار یاری دهند.

مهرداد بائوج لاهوتی با بحث سیل و حوادث اشاره کرد و افزود: برای تامین زمین و در اختیار قرار دادن تسیهلات برای خانه های آسیب پذیر اراده خوبی در کشور ایجاد شده که امیدوارم شهرستان خانه هایی که در مسیر آسیب قرار دارند را شناسایی و برای تعیین تکلیف وضعیت آن ها اقدام شود.

مقاوم سازی و بازسازی دو میلیون و ۲۰۰ واحد مسکونی در کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن در ادامه این مراسم با اشاره به حضور این نهاد انقلابی در اقصی نقاط کشور اظهارکرد: طی سه سال گذشته بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه معابر روستایی کشور به مساحت ۶۵ میلیون مترمربع آسفالت شده است.

محمدرضا شاملو از مقاوم سازی و بازسازی دو میلیون و ۲۰۰ واحد مسکونی در کشور خبر داد و افزود: بیش از ۳۸ هزار روستای کشور دارای طرح هادی بوده و در ۱۸ هزار روستا طرح هادی اجرایی شده است.

وی با اشاره به تغییر کاربری زمین های زراعی به ویژه در استان های شمالی تصریح کرد:زمین های زراعی سرمایه های بین نسلی ما هستند که برای حفظ آن ها باید بیشتر دقت کنیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن از صدور حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار فقره سند روستایی در گیلان خبر داد و گفت: یکی از مباحثی که بنیاد مسکن به آن توجه دارد توجه به گردشگری و بافت های روستایی است که در صورت آمادگی شهرستان لنگرود این سازمان آمادگی همکاری های لازم را دارد.

وی به بحث ایمن سازی روستایی اشاره کرد و افزود:۱۱ هزار روستا در کشور وجود دارد که در معرض حوادثی مانند سیل، گسل و رانش قرار دارند که نیازمند توجه بیشتری است تا از وقوع حوادث جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست