• تاریخ: تیر ۱۸, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27228

کاروان زیر سایه خورشید به امامزادگان ماچیان رودسر رسید

کاروان زیر سایه خورشید با حمل پرچم متبرک ثامن الحج (ع) به بارگاه مقدس امامزادگان ماچیان بخش کلاچای آقا سید مرتضی (ع) و آقا سید ابراهیم (ع) رسید. ...

به گزارش رصدرودسر، کاروان زیر سایه خورشید عصر امروز با حمل پرچم متبرک ثامن الحج (ع) به بارگاه مقدس امامزادگان ماچیان بخش کلاچای آقا سید مرتضی (ع) و آقا سید ابراهیم (ع) رسید.

عاشقان اهل‌بیت (ع) در رودسر با استقبال گرم و گسترده خود از کاروان زیر سایه خورشید در امامزادگان ماچیان عشق و ارادت خود را به امام رضا (ع) نشان دادند و با اجرای برنامه‌هایی مانند قرائت زیارت‌نامه، روضه‌خوانی، وعظ و خطابه در این مراسم مردم ارتباط معنوی بیشتری با اهل‌بیت (ع) به‌ویژه هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت برقرار کردند.

روحانی کاروان زیر سایه خورشید در ماچیان رودسر اظهار کرد: کاروان زیر سایه خورشید از ۱۲ سال گذشته باهدف زیارت خالصانه از راه دور به مناسبت ایام دهه ولایت در داخل و خارج از کشور راه‌اندازی شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین بی‌ریایی از حضور کاروان زیر سایه خورشید در هفت‌کشور دنیا خبر داد و افزود: این کاروان با حضور در کشورهای عراق، افغانستان، هندوستان، ترکمنستان، گرجستان، ترکیه و آذربایجان با برگزاری جشن‌های مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ رضوی و ترویج معارف دینی تلاش می‌کند.

روحانی کاروان زیر سایه خورشید در ماچیان از برگزاری جشن زیر سایه خورشید در دو هزار و نقطه از کشور با ۲۰ هزار برنامه فرهنگی در ایام دهه کرامت خبر داد و افزود: این کاروان ۱۷ تیرماه وارد گیلان شده و تا ۲۳ در این استان اقامت دارد که با حمل پرچم امام رضا (ع)، شمیم رضوی را در فضای شهرها و روستاهای این استان عطرآگین خواهند کرد.

تأکید بر ضرورت سبک زندگی اسلامی و دینی در جامعه
امام‌جمعه رودسر نیز در این مراسم امام رضا (ع) را صاحب اصلی نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: در طول این ۴۰ سال از انقلاب به‌ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس در شب‌های تاریک و ظلمانی، این امام همام بود که از مرزهای کشور حراست و پاسداری می‌کرد و امنیت را برای مردم ما فراهم نموده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی با گرامیداشت دهه مبارک کرامت از ولادت حضرت معصومه (ع) تا میلاد باسعادت امام رضا (ع) افزود: تبیین سبک زندگی اسلامی و دینی با الگوپذیری از شیوه زندگی امام معصومین (ع) جامعه را از انواع آسیب‌های اجتماعی حفظ خواهد کرد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست