• تاریخ: ژوئن 23, 2019
  • شناسه خبر: 27184

خانواده پرچم دار مبارزه با تهدید های نسل جوان

در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقش خانواده به عنوان پرچم دار مبارزه با هر گونه تهدید کننده نسل جوان معرفی و بر ضرورت کسب مهارت های زندگی برای والدین در راستای جلوگیری از آلودگی های جوانان به ویژه به مواد مخدر با ...

به گزارش رصدرودسر، امروز همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت اعتیاد به مناسبت روز جهانی اعتیاد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره بهزیستی شهرستان رودسر در مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی ارشاد این شهرستان برگزار شد.

فعال اجتماعی و کارشناس روانشناسی در این همایش با اشاره به نقش خانواده در جلوگیری از آلودگی جوانان اظهار کرد: خانواده پرچم دار مبارزه با هر گونه تهدید کننده نسل جوان است.

حبیب رمضانی با تاکید بر ضرورت کسب مهارت های زندگی برای والدین افزود: کسب مهارت های زندگی به خانواده ها کمک خواهد کرد تا زندگی را با مدیریت بهتر کنترل کنند و با ایجاد ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان، شناخت علایق و دلبستگی های آنان و پرکردن خلاهای عاطفی آن ها بتوانند فرزندان خود را از قرار گرفتن در معرض تهدیدات مواد مخدر نجات دهند.

وی با اشاره به اینکه مهارت ها به افراد کمک می کنند تا با تقویت توانایی ها و افزایش اعتماد به نفس رفتارهای مفیدی از خود بروز داده و فشارهای زندگی خود را کم کنند تصریح کرد: کسب مهارت ها به ویژه در دوران کودکی موجب می شود تا افراد توانایی مقاومت در برابر یک تعارف یا درخواست غیرمنطقی و رفتار انحرافی دوستان ناباب را داشته و به راحتی نه بگویند.

تاکید برای اقدامات جدی تر دستگاه ها در حوزه مواد مخدر

مسوول اورژانس اجتماعی ۱۲۳ شهرستان رودسر در ادامه این همایش با اشاره به نقش تاثیرگذار اعتیاد بر سایر آسیب های اجتماعی اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر از مهم ترین مشکلات دنیای امروز است که گسترش جهانی پیدا کرده که با سایر آسیب های اجتماعی مانند کودک آزاری ، خشونت های خانگی، قتل ، دزدی و غیره در ارتباط است.

سیروس رضایی لذت طلبی، کنجکاوی کودکانه، تلاش برای رفع مشکلات روحی ، تفریح و لذت را از عوامل مهم در اعتیاد برشمرد و افزود: برای کاهش آمار اعتیاد در جامعه نیازمند هم افزایی، اتحاد ، همدلی و تفاهم همه دستگاه ها و سازمان ها با اقدامات جدی هستیم.

مصرف مواد مخدر رو به افزایش است

رئیس مرکز بهداشت رودسر اعتیاد را نوعی وابستگی شدید روحی و روانی انسان به مواد مخدر خواند و گفت: مافیای بین المللی مواد مخدر برای کسب سود بیشتر انواع مواد اعتیادآور را با جذابیت بیشتر برای مصرف کنندگان و جوانان به بازار عرضه می کنند.

جعفر اکبری با اشاره به اینکه مصرف مواد مخدر امروز رو به افزایش است افزود:مواد مخدر در کنار بحران محیط زیست ، بحران اتمی و فقر قرار دارد که پرداختن به مقوله اعتیاد دارای اهمیت زیادی است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست