• تاریخ: ژوئن 10, 2019
  • شناسه خبر: 27169

کاهش تصدی گری دولت در خرید تضمینی برگ سبز چای و واگذاری آن به کارخانجات چایسازی

رئیس سازمان چای کشور از کاهش تصدی گری دولت در خرید تضمینی برگ سبز چای و واگذاری آن به کارخانجات چایسازی خبر داد . ...

به گزارش رصدرودسر، حبیب الله جهان ساز ظهر امروز در دیدار با فرماندار رودسر با اشاره به افزایش ۲۱ درصدی نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای نسبت به سال گذشته اظهار کرد: برای افزایش نرخ متعارف برگ سبز چای از سوی شورای عالی اقتصاد مصوبه ای صورت گرفته انتظار داریم که به زودی اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه تولید برگ سبز چای امسال نسبت به سال گذشته متفاوت تر بوده است افزود: امسال شرایط تولید از کیفیت بالاتری برخوردار است و افزایش قیمت تضمینی برگ سبز چای رغبت افزایش تولید را در چایکاران بیشتر می کند.

رئیس سازمان چای کشور از کاهش تصدی گری دولت در خرید تضمینی برگ سبز چای و واگذاری آن به کارخانجات چایسازی خبر داد و تصریح کرد: این امر یک ظرفیت ارزشمندی برای ایجاد رقابت میان کارخانجات چایسازی در امر خرید تضمینی برگ سبز چای و پرداخت به موقع مطالبات چایکاران است.

وی حمایت از چایکاران و جلوگیری از تضییع حقوق آنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: تلاش های صورت گرفته باعث شده تا کارخانجات چایسازی با قیمت بیشتر از حد معمول برگ سبز چای را از چایکاران خریداری کنند.

جهان ساز ارزش خرید برگ سبز چای در سال جاری را ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود”:  ۸۵ میلیارد تومان از این میزان معادل ۶۰ درصد به چایکاران پرداخت شده است .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست