• تاریخ: ژوئن 1, 2019
  • شناسه خبر: 27158

تجلیل از ۱۰۱ مربی قرآنی در لنگرود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود از تجلیل ۱۰۱ مربی قرآنی با هدف ترغیب و تشویق مربیان قرآنی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بقعه متبرکه سفید آستانه این شهرستان خبر داد. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی پاکیزه امشب در مراسم تجلیل از مربیان قرآنی در بقعه متبرکه سفید آستانه این شهرستان اظهار کرد: برای ترغیب و تشویق مربیان قرآنی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی ۱۰۱ مربی تجلیل شدند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین مرکز قرآ«ی شرق گیلان در لنگرود قرار دارد افزود: در سال گذشته لنگرود مقام سومی بعد از رشت و لاهیجان در استقبال از قرآن را کسب کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود با اشاره به اینکه این شهرستان بعد از رشت رتبه دوم در مسابقات شفاهی و کتبی را داراست تصریح کرد:  در لنگرود دو وقف قرآنی وجود دارد که یکی جدید صورت گرفته و وقف دیگر احیا شده است.

وی از فعالیت ۱۰۱ مربی قرآنی در لنگرود خبر داد و افزود:این مربیان در موسسات قرآنی و مراکز فرهنگی قرآنی در بقاع متبرکه برای تربیت قرآن آموزان  در رشته های تجوید، ترتیل، حفظ و طرح تربیت حافظان قرآن کریم فعالیت می کنند. 

پاکیزه با تاکید براینکه باید تلاش کنیم تا قرآن در متن زندگی ما قرار گیرد اذعان کرد: قرآن پیام روشن الهی است که همه انسان ها را به رستگاری دعوت می کند.

*ضرورت آموزش قرآن در جامعه

مدیر امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این مراسم آموزش قرآن را  مورد توجه همگان قرار داد و گفت: طرخ ملی تربیت حافظان قرآن کریم با هدف پیروی از منویات مقام معظم رهبری برای تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم است.

مهدی قربانیان با اشاره به اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی ۷۰ مترجم قرآنی در کشور داریم افزود: قرآن کریم در ایران به ۷۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است در حالیکه این رقم در کشور عربستان به ۲۶۰ زبان می رسد بنابراین ما باید تلاش بیشتری در زمینه قرآنی داشته باشیم.

وی با اشاره به بحث بیمه مربیان قرآنی و حمایت از آن ها تصریح کرد: برای تشویق مربیان هم سفرهای زیارتی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست