• تاریخ: اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 27140

انتقاد از بعضی بی مهری ها و عدم تثبت جایگاه قانونی شوراها

رئیس شورای بخش چابکسر از بعضی بی مهری های توسط برخی از مدیران و عدم تثبیت جایگاه قانونی شوراها انتقاد کرد. ...

محمدباقر فخرثانی در گفت و گو با رصدرودسر، با گرامیداشت روز شوراها اظهار کرد: نقش شوراهای اسلامی در استفاده از همه ظرفیت ها برای رشد و شکوفایی و توسعه پایدار روستایی بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: شوراها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان هستند تا با تعامل و همکاری ادارات و نهادها مشکلات روستائیان را به حداقل برسانند.

رئیس شورای بخش چابکسر با انتقاد از بعضی بی مهری ها  و عدم تثبیت جایگاه قانونی شوراها تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات شوراها بی مهری بعضی از ادارات و نهادها به جایگاه شورا بوده و این در حالی است که شوراها بدون هیچ چشم داشتی برای حل مشکلات مردم به مسوولان مراجعه می کنند.

*اقدامات انجام شده شورای بخش چابکسر

وی با اشاره به سیل سال ۹۷ و وارد کردن خسارت ۱۱ میلیاردی به زیرساخت های بخش چابکسر گفت: طبق نظر کارشناسی، سیل فقط ۱۲۰ میلیون تومان به جاده «سیاه کش» خسارت وارد کرد و طبق قول فرماندار وقت قرار بود کل هزینه پرداخت شود اما فقط ۶۰ میلیون تومان از برآورد خسارت را دریافت کردیم و مابقی به عنوان بدهکاری بردوش شورای بخش مانده است.

فخرثانی با اشاره به خسارت پل« پلت کله سر» و رانش و تخریب جاده« مازو کله پشته» در اثر سیل افزود: خالی شدن زیر بتن دیواره سجیدان و تر میم آن توسط بخشداری، شورای اسلامی بخش،  اداره راه و مسوول معدن جواهردشت ، بازسازی جاده «کله گردن» با اعتباری بیش از سه میلیون ، ساماندهی جاده «پلت کله سر» که بر اثر سیل رفت و آمد مردم مختل شده بود با همکاری شورای بخش و بخشداری و ماشین آلات معدن جواهردشت اداره راه، فرمانداری، و نماینده مردم از دیگر اقدامات انجام شده شورای اسلامی بخش چابکسر است.

*طرح های در دست اقدام شورای بخش چابکسر

وی احداث پل« پلت کله سر»ّ، شن ریزی جاده « سراگوابر»، ساماندهی دکه های سرراهی جاده سیاهکلرود به جواهردشت در منطقه معروف به « چاش خور لات»، پیگیری رانش جاده شمشاد پشته، پیگیری رانش زمین « خشک سرا» با همکاری فرمانداری، محیط زیست و منابع طبیعی، پیگیری برق « مازوکله پشته» ، و گاز « پلت کله سر»، برگزاری جشنواره بومی محلی در جواهردشت و نظارت بر عملکرد صحیح معادن شن و ماسه را از مهم ترین برنامه های در دست  اجرا اعلام کرد.

رئیس شورای بخش چابکسر با اشاره به بازنگری طرح هادی در برخی از روستاهایی مانند سرولات، جنگسرا و لیمه سرا، تامین آب شرب روستاها، حل مشکل خط مرزی بعضی از روستاها مانند ملک میان قاسم آباد سفلی که حدود دو سال است ناتمام مانده ، تامین یک خودرو جهت سرکشی به روستاهای تحت پوشش تصریح کرد: ترمیم و روکش آسفالت جاده بعضی از روستاها، احداث پل قاسم آباد سفلی و پلت کله سر و اقدام بنیاد مسکن برای آسفالت روستاهای جامانده سال ۹۷ که توسط دهیاری های آن زیرسازی صورت گرفته از مهم ترین مطالبات شورای بخش چابکسر از  مسوولان محترم است که انتظار داریم طبق سنوات گذشته با تعامل و همراهی بیشتر دست ما را در اجرای هر چه بهتر این طرح ها در راستای ایجاد رضایت مندی مردم بگیرند.

وی با اشاره به حمایت و حضور اعضای شورای اسلامی بخش چابکسر از برنامه های فرهنگی و مذهبی در این بخش افزود: جلسات شورای بخش هر هفته روزهای دوشنبه برگزار می شود و جهت تکریم ارباب رجوع هر روز یکی از اعضای شورا در بخشداری حضور دارند ضمن اینکه در سال جدید هر یک از اعضای شورای بخش مسوولیت ۷ روستا را برعهده گرفتند تا با شرکت در جلسات هفتگی شوراها جهت کمک به آن روستاها در شورای بخش تصمیم گیری شود. 

فخرثانی از نشست هر ماه یک بار با روساي شوراها در محل بخشداری را یکی دیگر از برنامه های شورای اسلامی بخش چابکسر جهت انتقال مشکلات و نشست با یکی از روساي ادارات شهرستان جهت رفع سریع تر آن مشکل اعلام کرد.

وی با قدردانی از فرماندار شهرستان رودسر جهت دعوت از روساي شوراهای شهر و بخش در جلسه شورای اداری گفت: از دکتر اسماعيل پور به طور ویژه تقدیر و تشکر می کنیم که برای اولین بار روساي شوراها به این جلسه دعوت شدند تا در جریان چگونگی وضعیت شهرستان باشند .

به گزارش خبرنگار ما بخش چابکسر دارای ۳۶ روستا با ۳۱ دهیاری بوده که ۵ روستا فاقد دهیاری است. محمدباقر فخرثانی، مجید قنبرزاده، جعفر میرزازاده ، مجید مومن پور و جواد مهدوی از اعضای محترم شورای اسلامی این بخش هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست