• تاریخ: می 7, 2019
  • شناسه خبر: 27128

پیش بینی خسارت ۲۰۲ میلیاردی به باغات گردو و فندق رودسر

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رودسر از پیش بینی خسارت ۲۰۲ میلیاردی به باغات گردو و فندق اشکورات رودسر بر اثر یخ زدگی خبر داد. ...

 رحمان کاظمی در گفت و گو با رصدرودسر،  با اشاره به بارش برف و بروز یخ زدگی در اوایل امسال اظهار کرد: باغ های گردو و فندق در ارتفاعات بالادست اشکور رحیم آباد دچار خسارت شدید شدند.

وی مساحت باغات گردو و فندق در اشکورات رودسر را ۱۲ هزار و ۷۰۰هکتار و تعداد بهره بردار را هشت هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود که بر اثر سرمازدگی امسال ۲۰۲ میلیارد تومان به باغات گردو و فندق اشکور خسارت وارد شده که ۱۸۴ میلیارد تومان محصول فندق و ۱۸ میلیارد تومان به محصول گردو آسیب رسیده است.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رودسر با اشاره به اینکه تمام گیاهان گره هایی دارند که با تغییر آب و هوا و مقاومت گیاه احتمال جبران قسمتی از خسارت وجود دارد تصریح کرد: طی روزهای آِینده میزان نهایی خسارت باغات گردو و فندق اشکورات معلوم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سرمای امسال به دیگر محصولات شهرستان رودسر نیز خسارت وارد کرده است افزود: ۳٫۳ میلیارد تومان به باغات گل گاوزبان اشکورات رحیم آباد و ۲۱۶ میلیون تومان به خزانه های نشاء شالیکاران آسیب رسیده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست