• تاریخ: اسفند ۱۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 27088

غرس ۱۰۰۰۰ اصله نهال در شهرستان رودسر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودسر از غرس ۱۰ هزار اصله نهال به مناست هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد. ...

به گزارش رصدرودسر، پیش از ظهر امروز مراسم درختکاری در پارک ملت شهر رودسر و در جوار شهدای گمنام این شهرستان برگزار و به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۴۰ نهال در این محوطه غرس شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری رودسر با اشاره به اینکه از ۱۵ تا ۲۱ اسفند روز درختکاری نامیده شده، اظهار کرد: حفظ و صیانت از اراضی منابع طبیعی و تحویل آن به نسل آینده از اهداف این اداره است.

حسن نمازی با اشاره به فعالیت‌های آبخیزداری منابع طبیعی شهرستان رودسر افزود: طرح آبخیزداری با احداث سدهای خاکی و گابیونی در منطقه لسبو و کاکرود که به حوزه آبخیز پلرود وارد می‌شود بااعتباری بالغ‌بر ۸۰۰ میلیون تومان انجام‌شده است.

وی با اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز برای طرح آبخیزداری گفت: برای بخش دیگری از اجرای طرح آبخیزداری در این شهرستان بااعتباری حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با مشارکت بخش خصوصی در دست اقدام است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری رودسر اجرای طرح کاداست برای آمایش سرزمینی را از دیگر فعالیت‌های منابع طبیعی خواند و تصریح کرد: برای تثبیت اسناد مالکیت و تسریع در پاسخگویی به درخواست‌های مردم و نهادها اجرای این طرح در جواهر دشت به اتمام رسیده و منطقه سرولات، سموش، لسبو، کاکرود و قسمتی از اراضی ساحلی را در برمی‌گیرد.

نمازی با اشاره به پاسخگویی یک هزار و ۲۰۰ فقره از استعلامات مردمی و نهادها از طریق سامانه توسط منابع طبیعی رودسر طی سال جاری افزود: بیش از ۲۰۰ فقره از این استعلامات در قالب بوم گردی و اشتغال‌زایی بوده است.

وی از صدور مجوز برای نشانه‌گذاری بیش از شش هزار و ۲۰۰ مترمکعب از درختان باغی در رودسر خبر داد و بیان کرد: این فعالیت گامی برای حمایت از تولید داخلی بوده و برای ۱۵۰ نفر اشتغال فراهم کرده است.

نمازی با اشاره به اینکه این اداره در شهرستان بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی ملی، جنگلی و مرتعی را تحت پوشش و حفاظت دارد، افزود: بیش از ۱۰ هکتار از اراضی شهرستان رودسر در سال جاری نهال‌کاری شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری رودسر از رفع تصرف ۶ هکتار از اراضی ملی در حوزه منابع طبیعی رحیم و واجارگاه شهرستان رودسر خبر داد و گفت: بیش از ۴۰۱ مترمکعب از چوب آلات قاچاق توسط پاسگاه ایست بازرسی محمولات جنگلی چابکسر کشف و ضبط‌شده است.

وی از غرس ۱۰ هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهرستان رودسر خبر داد و افزود: نهال‌ها از نوع پهن‌برگ ها و سوزنی است که به‌صورت رایگان بین مردم توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست