• تاریخ: مارس 5, 2019
  • شناسه خبر: 27071

مردم با شور و علاقه در پیاده روی جاماندگان کربلا شرکت می کنند

رئیس هیئت کاروان پیاده « جاماندگان کربلا» از شهرستان لنگرود با اشاره به اینکه شور حسینی موجب می شود تا این کاروان در سال آینده با هدف تر و مصمم تر راه اندازی شود گفت: مردم هر سال با شور و علاقه خاصی در پیاده روی جاماندگا ...

 به گزارش رصدرودسر،چند سالی است که کاروان پیاده « جاماندگان کربلا» از شهرستان لنگرود همزمان با اربعین حسینی از مقابل آقا سید محمد سفید آستانه این شهرستان به سمت آستان مقدس آقا سیدجلال الدین اشرف آستانه اشرفیه با بیرق های برافراشته زائران و به قصد شریک شدن در رنج و سختی های کاروان اسیران کربلا و برقراری ارتباط معنوی با اهل بیت(ع) راه اندازی شده است.

 این سفر معنوی با وجود کسانی که عشق رفتن و بودن درپیاده روی اربعین کربلا را داشتند ولی قسمت نشد هر سال با عظمت و شکوه بیشتری انجام می گیرد به همین بهانه گفت و گویی داریم با رئیس هیئت و کاروان «جاماندگان کربلا» از شهرستان لنگرود:

_ س: لطفاً خودتان را معرفی کنید:

ج: مهرداد شیخ فلاح ۳۰ ساله متولد کاسگر محله لنگرود بیش از ۱۶ سال از خادمین آقاسید محمد سفید آستانه لنگرود هستم و به زائران آستان مقدس و عاشقان اهل بیت (ع) خدمت رسانی می کنم.

از کودکی ارادت خاصی به اهل بیت (ع) داشته و علاقه مند به طلبگی و منبر بودم متاسفانه شرایط آن فراهم نشد بنابراین برای بیان ارادت خود به اهل بیت(ع) به عرصه مداحی ورود کرده بیش از ۱۰ سال است که در این مسیر معنوی برای کسب معرفت افتخار فعالیت دارم.

س: هدف شما از راه اندازی کاروان پیاده جاماندگان کربلا چه بوده است؟

ج: از سال ۹۳ این هیئت با عنوان جاماندگان کربلا به مناسبت اربعین حسینی راه اندازی شده و کاروانی پیاده از عاشقان امام حسین(ع) از جلوی آستان مقدس آقا سید محمد سفید آستانه لنگرود تا حرم آقا سیدجلال الدین اشرف آستانه اشرفیه  در صبح روز اربعین حرکت می کند.

هیئت و کاروان پیاده «جاماندگان اربعین»از  شهرستان لنگرود در سال اول با جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر راه اندازی شد و هر سال بر جمعیت آن افزوده شده به طوری که امسال از بیش از ۲ هزار زائر که به خاطر شور حسینی این کاروان را یاری کردند توسط این هیئت پذیرایی شدند.

 همچنین توزیع سبد کالا به افراد نیازمند به ارزش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، برگزاری ایستگاه های صلواتی در ایام مختلف از جمله ایام فاطمیه امسال به ارزش چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، بازدید از مرکز معلولین شهرستان لنگرود در شب میلاد حضرت زهرا(س)، برگزاری برنامه های مختلف مذهبی در اعیاد و شهادت اهل بیت (ع) با هدف بزرگداشت شعائر اسلامی و ارتقای بصیرت دینی و مذهبی در جامعه از دیگر فعالیت های هیئت کاروان پیاده اربعین حسینی شهرستان لنگرود است که با همت اعضای این هیئت و خیرین انجام شده است.

هیئت کاروان پیاده اربعین شهرستان لنگرود علاوه بر خودم دارای هفت عضو دیگر شامل آقایان رضا حسین زاده، ایرج ذکری،مرتضی بنی سعید، احمد گل محمدی،میثم شبرنگ، محمد بانی و غلامرضا شکفته است و این هیئت دارای یک حساب مشترک بوده که کمک های جمع آوری شده خیرین نیکوکار به این حساب می رود و هزینه می شود.

از همه اعضای کاروان پیاده جاماندگان شهرستان لنگرود و همچنین اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود، هیئت امنای سفید آستانه، خیرین و به ویژه خانواده ام و همسرم معصومه آزاد پیما که ما را یاری کردند تا با تقاضاهای مردم دلداده به امام حسین(ع) این کار بزرگ شهرستانی انجام شود قدردانی و تشکر می کنم .

کلام آخر:

ج:به امید خدا کاروان جاماندگان کربلا شهرستان لنگرود در سال آینده با هدف تر و مصمم تر راه اندازی خواهد شد اما از مسئولان این شهرستان انتظار داریم جهت دلگرمی اجرای این کار بزرگ معنوی سری به ما بزنند و از نزدیک تلاش های عاشقانه اعضای این کاروان را مشاهده کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست